Honzucha

Kde se dnes nachází svatý grál?

A kde by mohl být?

Nejlepší odpověď
hanulka11

Vraťme se ale k místu, kde je možná pochován král Artuš a kde by tedy mohl být i svatý grál. Jde o shora zmíněné Glastonbury ve Velké Británii. Po poslední Artušově bitvě u Camlannu, jehož poloha není známa, odnesli umírajícího krále na ostrov Avalon. Tam sir Bevider na Artušův příkaz hodil meč Excalibur do jezera. Prý šlo o jezero nedaleko Glastonbury, které bylo později odvodněno. Artušův údajný hrob byl v Glastonbury objeven ve dvanáctém století, když se opatství znovu budovalo po požáru. Mniši tam našli kamennou desku a olověný kříž s nápisem: „Hic iacet sepultusrex arturis in insula avalonia (zde odpočívá slavný král Artuš na ostrově Avalonu)“. Rakev vytesaná z dutého kmene prý obsahovala kosti nadměrně vysokého muže – měřil 240 cm, s poškozenou lebkou a menší pozůstatky, které byly přisouzeny Guinevere podle zbytků světlých vlasů. Britští archeologové v šedesátých letech minulého století mohli potvrdit jen to, že se v Glastonbury našlo opravdu staré pohřebiště, ale nelze prokázat, komu onen hrob skutečně náležel a čí ostatky rakev obsahovala. Dnešní Artušův hrob, který si prohlížejí turisté, černá mramorová hrobka před oltářem v opatství Glastonbury, je ve skutečnosti místem, kam byly kosti ve 12. století přeloženy. Původní hrob je neoznačen a na jiném místě. Ke Glastonbury patří i kopec (Tor), na němž stávala pevnost. Na úpatí Toru je stará studna, z níž tryská voda zbarvená oxidem železa dočervena. Proto se studni říká Krvavý pramen nebo slavnější název je Kališní studna. Údajně právě v této studni byl ukryt svatý grál.

Zdroj: http://zsg.ic.cz/

Další odpovědi
led

Ak sa vám podarí túto otázku vyriešiť, odporučím vás na Nobelovu cenu za výzkum. 🙂
Podľa legendy možno kráľ Artuš a Merlin vedia niečo bližšie o nájdení Svätého grálu rytierom Percivalom. Ale, žiaľ, už nie sú medzi nami.

arygnoc

Podívejte sa na tenhle obraz:
http://www.vyt­varnehracky.cz/po­ol/produkt_fo­to_2266.jpg

Dodnes se přou, co vlastně grál byl (je), podle někoho pohár, z kterého Kristus naposledy pil (na obraze není ani jeden pohár!), podle jiných miska, z které naposledy jedl (na obraze má Kristus před sebou tři misky, všechny prázdné; jedl vůbec?).

Takže hledat neznámý předmět je vcelku kumšt.