Kazatel

Kde přesně vzniká ve střevě exkrement?

Kudy putuje potrava zhruba všichni víme. V jakém okamžiku se ale to, co vložíme do úst, přemění v exkrement? Je konečník pouze finální zásobárnou „hotového“? Tedy k přeměně dojde asi někde ve střevech, ale kde přesně?

Nejlepší odpověď
Annabellee

Kde přesně se nedá říct. Prakticky v průběhu putování nestravitelných zbytků celým tlustým střevem, kde dochází k vstřebávání zbylých vitamínů, minerálů a především vody, čímž se stolice zahušťuje, lze hovořit o exkrementu. Důkazem budiž stav, kdy se při z různých příčin zrychlené peristaltice, čili posunu směrem ke konečníku nestačí obsah dostatečně zahustit a „růže“ nás opouští ve stavu více či méně tekutém, přičemž i v tomto případě jde o exkrement.

P.S. Francouzký dokumentární film „Ve jménu růže“ z cyklu „Poklad, který nevoní“ nejen, že stojí za shlédnutí, ale patří k vrcholným líčením, jakých absurdit je lidstvo schopno se dopouštět, jde-li o vlastní hovno.

Další odpovědi
Kepler

V konečné podobě je až na konci tlustého střeva, zvaného rectum a na svět tu svou růži vypouštíme pomocí vrátnice zvané anus 🙂