FlAsh_7

Kde mám začít, když se chci kompletně změnit?

Nejlepší odpověď
annas

Myslím si, že žádný návod na změnu k .lepšímu neexistuje obecně.

Položte si otázky, co chcete změnit? Své chování, svou komunikaci, nebo zvyky, jídlo atd.

Je důležité, že se chcete změnit, můžete pro to něco udělat, ale nemusíte. Chce to pevnou vůli.

Uvědomte si, jak sebe vidíte, co považujete u sebe za pozitivní. Zkuste zjistit, zda u vás převažují znaky sangvinika, melancholika, cholerika a flegmatika

Vyberte si ty dobré a nad těmi špatnými se zamyslete, jak byste je mohl zmírnit, na co si dávat pozor..

Spoléhat na sebe, že najdete cestu, domluvíte se s ostatními, i když nevyhrajete, poučte se z toho.

Jak jsem napsala, nejlépe může poradit ten, kdo vás zná tak jako vy sám sebe. Odtud musíte vyjít.

Na netu najdete rady psychologů, projděte si některé a dovíte se vic.

Např.

https://www.fir­stclass.cz/2019/11/­potrebuji-zmenu-ale-bojim-se-ji-50-zamysleni-pro-nerozhodne/

Další odpovědi
Kelt

Fyzicky se nezměníš. Můžeš třeba chodit do posilovny, držet dietu a získat svaly, rychlost, sílu, ale pořád to budeš ty. Krev, vlasy, otisky prstů, to zůstane stejné.
Chceš být lepší pracovník, nekuřák, umět lépe komunikovat s opačným pohlavím, lépe se učit atd To vše jsou cíle, ke kterým vede dlouhá cesta plná odříkání. Návody jsou. Začít musíš u sebe. Musíš si uvědomit co jsi, kde jsi, co je pro tebe důležité a čím chceš být a co jsi pro to ochoten udělat. To za tebe nikdo neudělá. A když se chceš změnit, musíš si uvědomit to špatné, co jsi dříve dělal, ale co ti přinášelo dobré pocity, za něco jiného, co nahradí tvou špatnou činnost. Uvedl bych ti příklad, ale nevím, co zrovna chceš a na čem chceš pracovat.

agentpv

radikálně změnit účes, oblékání, pomalu začni odstraňovat své zlozvyky či špatné návyky. Odstěhuj se, změň práci …
Taky jsem to kdysi chtěl a jedna známá mi na to řekla: Utečeš před problémy, utečeš před přáteli, nepřáteli… ale NIKDY neutečeš sám před sebou.