Avatar uživatele
Registrovaný

Kde jste kupovali zásnubní prsten?

Chlapi, to je otázka hlavně na Vás. Chci v létě na dovolené požádat přítelkyni o ruku a potřeboval bych poradit s výběrem prstýnku. Kde jste kupovali? Za kolik? Jaký?

Možná i dámy poradí, jaký dostaly nebo jaký by se jim líbil?
Doplňuji:
Já jsem se ve zlatnictví právě díval, už jsem jich pár prošel, ale žádný mě nazaujal.

To lita Ten je fakt krásný, přítelkyně je takový jemný typ, má ráda spíš jednoduché věci, ale aby byly zároveň něčím zajímavé. Tak hledám něco s jednoduchým kamenem, ale stránky mě inspirovaly. Díky za tip.

To janacaca Bílé zlato budu asi volit taky, myslím že by zásnubák měl být stříbrný, pokud se nepletu. Na ceně mi tolik nezáleží, doufám že ho budu kupovat jen jednou :D A nechal si ho dělat na zakázku někde v běžném zlatnictví nebo u nějaké firmy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele

normálně ve zlatnictví


Avatar uživatele
Bronzový

V klenotnictví,zlatý


Avatar uživatele
Zlatý

Ve zlatnictví. Původně jsem se ptal v mlékarně, ale tam je nevedli. Kolik stály si nepamatuji, je to už skoro 40 let. Klasika, zlaté, s bílým kamínkem.
Snubní jsem potom kupoval po několika letech v tom samém zlatnictví.


Avatar uživatele
Registrovaný

Já jsem od manžela (tehdy teda ještě přítele) dostala tento http://www.mogati-diamonds.cz/… a byla jsem z něj nadšená:) Otázka ale je, jaký má vkus vaše přítelkyně a taky kolik za prstýnek chcete dát :)


Avatar uživatele
Registrovaný

Mě dal manžel krásný prstýnek z bílého zlata a kamínkem uprostřed, nechal si ho dělat na zakázku, pokud vím, tak ho vyšel na asi šest tisíc.


Avatar uživatele
Zlatý

Zálží na tom, co se tvé vyvolené líbí.
Já jsem pro klasiku. Jednouduchý kroužek a 1 diamantík. I takový může být neokoukaný, Záleží na konkrétním provedení a uchycení kamenu.


Avatar uživatele
Zlatý

Manžel je malíř, tak mi nechal vyrobit zásnubní prsten na zakázku podle svého návrhu. Bílé zlato s modrým topazem a brilianty kolem. Kámen prý vybíral podle barvy mých očí (Modravá barva topazu uklidňuje duši a tiší roztěkanou mysl, podporuje jasné vyjadřování a tvořivou duševní inspiraci, probouzí touhu po čistotě a dokonalosti. Díky němu snadno opouštíme zastaralé názory, zvyky a předpojatost. Pomáhá hledat nové cesty, překonávat nejistotu a vnitřní napětí.), zpracování bylo jemné a takové dívčí, řekla bych. Na prst mi ho navlékl v oblacích - abychom byli přímo v nebi - pronajal malé soukromé letadlo a za letu mne požádal o ruku.
Snubní prsteny jsme si nechali vyrobit opět na zakázku u téhož zlatníka, protože jsme byli spokojeni. A opět podle svého. A získali jsme pak na ně ještě výhodnější cenu. :-)

 

Diskuze k otázce

Avatar uživatele
Registrovaný

Betty33

Já jsem dostala od přítele zásnubní prsten od zlatníka lukáše rýdla, má prodejnu i v Brně nebo v Praze a jsem nadšená. Párkrát jsem kolem procházeli, tak jsem vždycky říkala, který se mi líbí a který ne, takže si to evidentně zapamatoval :) Mám ho z bílého zlata a s menším brilientem, prostě paráda. Mám ráda jednoduché, nepřeplácané a elegantní šperky a přítel se fakt trefil. Kolik stál jsem nezjišťovala....i kdyby stál třeba tisícovku, tak je mi to jedno :D Nemyslím si, že by musel být zásnubní prstýnek stříbrný nebo jen z bílého zlata, narazila jsem i na hezké zásnubní prstýnky ze žlutého zlata. Třeba tenhle http://www.snubniprsteny-lr.cz /… bych si dokázala představit i sama na sobě, i když teda žluté zlato nenosím...

Avatar uživatele
Registrovaný

osmanek

ja dostala krasny klasicky zlate stribro s brialiantem :) vypada nejak takhle :) http://prsteny-hodinky.cz/…

Avatar uživatele
Registrovaný

marjas

Při výběru záleží na tom, jaký typ přítelkyně je a třeba taky na tom, jestli nosí nějaké prstýnky a jaké, podle toho by měl být vybrán i zásnubní. Co tady proběhl odkaz na firmu mogati, mají krásné kousky, já od nich dostala od manžela náušničky, na výročí:)
A nemůžu reagovat na Damianu, nááádhera!! Taková žádost o ruku, to musí být jedna z těch nejrásnějších vzpomínek, a tak by to mělo být :)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Tak přítelkyně je drobná blondýna, prstýnky nosí zlaté, ale já, jako chlap, se v tom prostě nevyznám... Na klasické zlatnictví nemám čas, jsem většinou dost dlouho v práci a přítelkyně by poznala, kdybych se někde zdržel a začala by pátrat... ;-)
Firma Mogati vypadá zajímavě, ale nejsem si jistý nákupen prstýnku přes internet. Jak poznám, jak má být třeba velký...

Avatar uživatele
Registrovaný

Slezy

Tak já ještě prstýnek nekupoval, ale o firmě Mogati už jsem slyšel, jen nevím kde, ale každopádně ot bylo pozitivní.
Jako chlap ti ale ve výběru neporadím, na to nám chybí asi stejná genová výbava... Na tohle to asi bude chtít radu od ženských, taky si něco počtu, aspoň budu mít zkušenosti do budoucna... ;-)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Heh, stejná genová výbava, to sedí:D Můžu říct, že vybrat něco, co by bylo "NĚCO" je docela problém. Na to aby chlap rovnou prošel speciálním školením... jen mě tak napadlo, co bychom dostali my, kdyby žádost o ruku byla i opačně :D

Avatar uživatele
Registrovaný

Slezy

No nevím jak tebe, ale mě by přesvedčil takový gulášek s pěti knedlama :D Ženský to s náma umí líp než my s nima, bohužel :D Ale vážně, žádat o ruku je typická chlapská záležitost a za trochu těch peripetií to stojí,ne?;)

Avatar uživatele
Registrovaný

marjas

No Vás bych teda chtěla mít doma :D Ještě že jste to tím dalším komentářem napravil ;)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

tak to určitě, už jen ta představa, jak se bude tvářit způsobuje, že se nemůžu dočkat:)

Avatar uživatele
Registrovaný

lita85

Zásnubák zkuste vybrat podle tvaru těch co už nosí, jestli má hranaté, tak bude ideální hranatý kámen, pokud má oválné tvary, tak spíše nějaký zakulacený, není to tak těžké, chce to jen trochu koukat;) Být vámi, udělala bych si obrázek, jak prstýnek vypadá v reálu, někdy může obrázek klamat, ale pokud vás zaujali mogati, mají prodejnu v Brně na úvoze, a velikost prstýnku můžete zjistit podle nich takto http://www.mogati-diamonds.cz/… Tak přeji hodně štěští s výběrem i do budoucna :)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Jejda, tak se zase potkáváme... Si asi vezmu telefon a příště budu místo diskuze na internetu rovnou psát SMS... :-D
Napřed jsem byl utěšen ohledně lanového centra a teď rady kolem prstýnku... Vy budete nějaký můj osobní rádce?
Každopádně k tomu prstýnku. Je mi jasné, že budu muset nakonec projít i prodejny, abych ho viděl, ale najít vhodný na internetu je docela dobrý start... Ale jinak nosí prstýnky oválné, takže asi budu hledat oválný...

Avatar uživatele
Registrovaný

marjas

Určitě hledejte něco, co padne k těm ostatním ,ael samozřejmě aby taky bylo vidět, že tenhleje trošku jiný:) Psal jste, že budete volit bílé zlato, ale potom jste taky psal, že přítelkyně nosí zlato, na to pozor, mohlo by se to na ruce hodně bít, já být vámi, vybírám zlatý s kamenem. Nemyslím si, že by zásnubní prstýnek musel být striktně stříbrný, alespoň nevím o tom, že by to někdo dodržoval:)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Našel jsem jeden, který se mi hodně líbí, řekl bych, že je takový něžný a zároveň se bude odlišovat od ostatních, lae jen decentně... http://www.mogati-diamonds.cz/… , akorat by byl ze žlutého zlata, co myslíte, trefil jsem to tak odhadem?

Avatar uživatele
Registrovaný

marjas

Sice neznám vaši přítelkyni, ale podle to co jste psal, by to mohlo být:) Prstýnek je opravdu krásný:) Hlavně nezapomeňte, že když je to z lásky, tak se jí bude líbit každý, který jí dáte :) Hodně štěstí:)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Moc děkuji za rady, myslím že tohle bude ideál:) Tak, teď ještě nachystat vše okolo a může se žádat o ruku:) Ještě jednou díky:)

Avatar uživatele
Registrovaný

antoan

Ahoj, nevím jestli se mi dostane odpovědi, už je to delší dobu co jste tuhle otázku diskutovali, ale chtěl bych vědět, jestli jsi u toho mogati pořídil? A jak jsi nakonec ten prstýnek vybíral? Já začínám o žádosti o ruku vážně uvažovat a rád bych rady od "zkušenějších" :) Díky

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Horko těžko :D Ale vážně, pomohly mi ty rady tady. Holky tyhle věci přeci jenom znají líp;) Pomohlo mi vysledovat jaké přítelkyně nosí prstýnky, nenápadně jsem se jí ptal, jestli by nosila třeba i stříbro, a vybíral jsem podle obrázků na netu. Potom jsem už šel víceméně najisto, už jsem věděl po čem se mám ptát. Ale radím, výběr neuspěchat:) A u mogati jsem pořídil veelmi dobře, doporučuju se tam mrknout, hodně mi i poradili a dopomohlo k finálnímu rohodnutí.

Avatar uživatele
Registrovaný

antoan

Díky za odpověď. Pročítal jsem to tu a začínám si dělat obrázek:D Zatím teda opravdu jen uvažuju, ale asi do toho chlape půjdu... jak jsi vůbec dopadl? Vše podle plánu?;)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Taky mi ty rady tady dost pomohly :) A jak jsem dopadl..? No tak šťastně a oficiálně zasnoubený :D Ale byly to nervy, skoro to vypadalo, že nic z mého plánu nevyjde, ale nakonec to dopadlo dobře:)

Avatar uživatele
Registrovaný

antoan

To mě vymýšlet plán ještě čeká... tak gratuluju a díky za odpověď :) Jestli se rozhoupu a dopadne to, tak dám vědět;)

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

To máte asi pravdu, tohle mě vůbec nenapadlo. Přítelkyně si na tyhle věci docela potrpí, aby byla sladěná, tak to asi budu muset vzít v úvahu.

Avatar uživatele
Registrovaný

lita85

No vidíš, toho jsem si ani nevšimla... Ty jsi docela doprý popleta, jak tak pozoruju... Velikost prstýnku změř potají z nějakého, který nosí, ale dávej pozor, na který prst... A hlavně nežádej o ruku v lanovém centru:D

Avatar uživatele
Registrovaný

martymal

Neboj, to vážně nemám v plánu :D Jsou jisté životní situace, kdy se budu maximálně snažit držet při zemi:D

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 1126
Zlatý marci1 873
Zlatý quentos 652
Zlatý iceT 625
Zlatý hanulka11 536
Zlatý annas 502
Zlatý panenka 488
Zlatý ivzez 464
Zlatý led 446
Zlatý zjentek 421

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.