Kelt

Kde ještě jezdí pater noster (třeba na Moravě a i jinde)?

Bylo tady několik dotazů na pater- noster. Já jsem se s tím nesetkal, kromě několika filmů. Existuje to ještě dnes, a kde je to možné spatřit? Třeba v republice? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Bobek 2

Tři budovy v Brně, jedna ve Znojmě, čtyři v Ostravě, jedna ve Sviadnově, dvě ve Zlíně, jedna v Otrkovicích. A to seznam možná není kompletní. Pro veřejnost budou asi nejpřístupnější ty na těch magistrátech a vysokých školách, možná i ve zlínské jednadvacítce.

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_p%C3%A1t­ernoster%C5%AF_v_­%C4%8Cesku