Kde v ČR a v zahraničí bude nejlepší koupit nemovitost?

Zajímalo by mě kde je nejvýhodnejší a nejlepší investovat do koupě nemovitosti pro celoroční bydlení v ČR a Zahraničí ? Děkuji.

Nejlepší odpověď
Drap

Otázka je nesmyslná. Chceš koupit nemovitost a celoročně v ní bydlet. Tomu rozumím, Musíš však přemýšlet i o výdělku, nákladů na údržbu o případném prodeji a podobně. Současně koupíš levně domek třeba v Afganistánu.
V ČR bývají nemovitosti nejlevnější tam je je soustředěno nejvíce takzvaně nepřizpůsobivých ob­čanů

Další odpovědi
sesednizkola

Investovat do nemovitostí co se týče třeba podnájmu je blbost. Tak 20–30 let budeš muset pronajímat jen abys byl „na svých“ a cena nemovitosti se ti vrátila. Když budeš mít smůlu na nájemníky a být třeba vybydli, nebudou platit nájem, delší dobu nebude pronajato atp. což jsou poměrně bohužel běžné věci, investice se ti nemusí vrátit nikdy. Vzhledem k délce lidského života a co se může všechno stát tento druh investice nedoporučuji.

Pokud investovat do nemovitosti, tak jedině formou výkupu. Koupit od někoho zadluženého třeba být v hodnotě 3 200 000 Kč za 2 400 000 Kč a prodat ho pak normálně za ty 3 200 000 Kč.

Když nebudeš ten byt mít na sebe psaný déle než rok, musíš zaplatit daň z příjmů, ale i po odečtení všeho, i když takto otočíš jednu nemovitost za dva roky, tak máš víc peněz než většina lidí v této republice za ty dva roky vydělá.

ivzez

Koupit nemovitost je nejlepší tam, kde chce člověk žít.

Nechápu, proč se u nás pro výdaj (koupi nemovitosti
pro vlastní bydlení) ujal obrat „investice do nemovitosti“.
Investice je přece něco jiného.

yuko

V Norsku