MonkeyKing

Co všechno se dá zjistit v katastru nemovitostí?

A jak se tam vyhledá nějaký dům – vůbec se nevyznám – poraďte
http://nahlize­nidokn.cuzk.cz/
Doplňuji:
Když nevím číslo toho domu, ale vim kde leží?
Na tý mapě v tom katastru jsou na těch barácích nějaká čísla- ty znamenají co?

Nejlepší odpověď
Pepa25

Hodně věcí. První rozdělení je na služby zdarma a ty placené:
Zdarma je

  • vyhledání nemovitosti podle adresy nebo na mapě – zjistíš č.p., jestli je to samostatný dům nebo součást bloku paneláků (má vliv na velikost SVJ)
  • zjistíš vlastníka
  • zjistíš, jestli vlastník má další nemovitosti v daném k.ú.
  • v případě domu zjistíš vlastnictví pozemku pod domem

atd.

Placený je

  • oficiální výpis z katastru
  • vyhledání vlastnictví podle jména nebo názvu firmy

a další služby
Doplňuji:
Na mapě zapneš vpravo Vrstvy – Definiční body budov – a zobrazí se ti červená čísla popisná. Jinak na mapě jsou jen čísla parcel, přes která se dá také jít – dole je tlačítko „KN“, stačí kliknout na parcelu a přes parcelu se dá dostat na dům.
Pokud budeš potřebovat něco dál, napiš do diskuse nebo zprávu.

Další odpovědi
abendsbrot23

Nejdříve klikneš na to, co hledáš (parcela, LV, stavba atd.), pak vyplníš pole Obec (napíšeš tam třeba Brno a dáš Vyhledat. Potom musíš zvolit správnou část obce (pokud má obec více částí), u staveb zvolíš, jestli hledáš budovu s číslem evidenčním nebo popisným a pak tam ještě napíšeš číslo stavby a je to. U parcel se zadává jestli je to parcela stavební nebo pozemková a parcelní číslo. Není na tom nic těžkého, v podstatě tě to vede samo, co tam psát. :)

Po kliknutí na Vyhledat to ještě chce opsat kontrolní kód.

ivo111

To si děláš srandu?Pokud znáš číslo domu a obec kde stojí-pak tě vyhledavač povede sám.Jen pozor nezaměnit číslo popisné a číslo orientační.

Agneta

no to už je jak na Facebooku:DDD