Fdasby

Je možné rozdělit jeden pozemek na více částí?

Rozdělení pozemku je to vůbec možné ?

Je možné rozdělit jeden pozemek na více částí ? Příklad: pozemek o ploše 800 m2 lze z takového pozemku třeba vyčlenit 80m2 a prodat jako samostatný pozemek tak aby byl v katastru veden jako samostatná parcela ?

Nejlepší odpověď
Edison

Je to možné.

Další odpovědi
Kryšpín

Stavební úřad, plán, žádost, zpr. geodety, kupní smlouva, návrh na vklad, zák. č. 225/2017 Sb., 256/2013 Sb., a.t.d.

nyjono

Teoreticky ano, Otázkou je, kdo by těch 80m2 koupil.
K čemu se hodí 80m2?

Mc Merkurion

… proč by ne, a často se to dělá: je potřeba třeba prodat kus na cestu, soused chce rozšířit zahradu, je blbě postaven plot, tak než ho bourat, tak se přepíše pozemek a jiné …