leorespect

Ahoj!Chci si koupit podinný dům na hypotéku…Mám trošku rozpaky – musím nutně mít nemovitost v osobním vlastnictví?

K získaní hypotéky banky požadují tzn. zajištění…Mě jde o to, zda jistím tou budovou, ktérou si budu z hypotéky kupovát, nebo už musím nějakou nemovitost vlastnit a tou budu ručit?

Nejlepší odpověď
anonym

Budeš ručit RD,který chceš kupovat,ale také se dá ručit i jinou nemovitostí(ro­dičů,sourozen­ce,přítele...­..)

Další odpovědi
Děda Louda

Ručíš tou nabývanou nemovitostí. Jak by jinak bylo možné ji pořídit, když bys musel nejdřív koupit jinou pro účely záruky, kterou bys ovšem musel zajistit stejným způsobem, tedy ručením další nemovitostí…

anonym

Muj syn musel mit 20 procent z celkove hodnoty v hotovosti , nebo jinak by musel mit jineho rucitele ( rodice ) jine nemovitosti. -iv-