Kryšpín

Kde hledat důvod pro nejvíce sebevražd v EU v Česku?

Kde hledat důvod, nejvíce sebevražd v EU v Česku?

Dle studie MUDr. psychiatra M. Anderse, přece Česko má nejmenší nezaměstnanost, jsme velmi bezpečnou zemí / dle názoru politiků mohou v Praze chodit bezpečně ženy a dívky beze strachu /, platy stoupají a.t.d.
Informace stránky Doc. Mudr. M. Anderse

Nejlepší odpověď
annas

Je třeba, abyste pro převzaté informace uvedl zdroj. Vkládám jeden z r. 2017,

https://euroz­pravy.cz/doma­ci/zivot/200761-pocet-sebevrazd-v-cesku-je-alarmujici-denne-se-zabije-nekolik-lidi/

„Sebevražednost v České republice je nad průměrem EU i světa, zemřou tak čtyři Češi denně, přibližně 1500 ročně. U mladých lidí mezi 15 a 29 lety je sebevražda druhou nejčastější příčinou smrti.“

Zdroj: https://euroz­pravy.cz/doma­ci/zivot/200761-pocet-sebevrazd-v-cesku-je-alarmujici-denne-se-zabije-nekolik-lidi/

Pamatuji si z dětství, kdy dva sousedé, tzv. kulaci, spáchali sebevraždu , oběsili se po návratu z vězení. Detaily jsem už zapomněla.

Jaké či které jsou příčiíny v současnosti? Nevím. Přečtěte si reakci psychologů či sociologů, ti vědí víc. Je tosamozřejmě vlivem psychických problémů, ale proč se objeví, netuším. U každého to může být jinak.

" Podle Petra Winklera bývají sebevraždy nejčastěji takzvaně bilanční, kdy se člověk k takovému kroku odhodlá na základě důkladného zvažování vlastní situace. Ovšem v podstatě stejně časté jsou sebevraždy takzvaně impulzivní, tedy páchané často v reakci na psychický šok.

Velice nebezpečné jsou sebevraždy nápodobou, k nimž dochází, když jsou v médiích necitlivě propírány sebevraždy slavných osobností

K nejpočetnějším skupinám sebevrahů v Česku patří mladí lidé, osamělí starší muži a pacienti propuštění z lůžkové psychiatrické péče

Závislost na drogách, atd.".

Zdroj: https://ona.id­nes.cz/kdy-a-kdo-nejcasteji-spacha-sebevrazdu-sebevrazda-sebevrah-sebevrazednost-1th-/zdravi.aspx?c=A180406­_100752_zdravi_pet

Další odpovědi
Kepler

Pokud uvádíš takové tvrzení, slušelo by se uvést zdroj. Já jsem našel něco jiného. Z hlediska výskytu sebevražd jsme na tom poměrně dobře, srovnatelně jako v Nizozemsku, Belgii, Německu. https://www.i­rozhlas.cz/zpra­vy-domov/hoschl-mame-nejvice-zavislych-v-evrope-psychiatrie-je-u-nas-ale-na-chvostu-zajmu-_201702260658­_pholinkova Je pravda, že jsme na tom špatně s výskytem psychiatrických závislostí. Hodně se u nás chlastá a hodně je drogově závislých. Odtud vede cesta k depresím a sebevraždám.

Kelt

Ono to nebudou jen ty vnější podmínky, nějaký index bezpečnosti, procento nezaměstnaných, ale především je to v lidech. Nemáme rádi změnu, jsme zvyklí na svůj stereotyp, řád a těžko se s tím vyrovnáváme. Najdeme si práci v místě bydliště, a přestože máme možnost mít lepší práci spojenou s dojížděním, děláme tu starou a nadáváme. A jsme rádi, že máme posluchače. Taky k tomu přispívá naše nízká míra víry, jsme ateisté a hůře se vyrovnáváme s některými věcmi . Chceme všechno hned, neumíme si věci naplánovat, neumíme se bavit a td. Taky si do toho započítejme kdy začínáme pracovat oproti jiným národům. Tak se nedivme, že občasná poznámka partnera, kolegů, nás dokáže vytočit a ti, kteří toho mají akorát, se rozhodnout skončit svůj život. Psychiatrů je málo, každý to v sobě dusí.

autacek

Odkaz na zdroj informace by nebyl?

Edison

V zásadě to jsou psychické problémy. Ty však mívají nejrůznější příčiny a neschopnost se s nimi vyrovnat jiným způsobem.

ivzez

Kryšpíne, opět (jako snad v každé Vaší otázce) chybí odkaz. Proč nám,
když chcete na něco náš názor, vnucujete, abychom si to sami vyhledali?
To si tak málo vážíte ochoty lidí Vám odpovídat a jejich času?

(Odpovím po doplnění odkazu.)

Mc Merkurion

… sice je jich hodně, ale má to klesající tendenci https://www.czso­.cz/csu/czso/se­bevrazdy_zaj