uncle Sam

Kde dělají bývalí zaměsnanci zlikvidovaných podniků?

Mám na mysli takové podniky jako JZD, STS, státní statky, ZZN, vojenské, zemědělské, průmyslové, vodní nebo pozemní stavby, okresní stavební podniky a podobně.

Nejlepší odpověď
Drap

Někteří pracují stále v oboru, někteří umřeli, někteří odešli do důchodu, několik jich pracuje v jiném oboru a zbývající velká část jich práci stále hledá.

Další odpovědi
Lamalam

Pracují v jiných zaměstnáních, jsou nezaměstnaní, podnikají, jsou ve vězení, umřeli atd.

anonym

Doplňuji -Drapa-.A ti co práci hledají (protože v těchto letech jim je už okolo šedesáti) nadávají na tuto dobu, protože dřīve měli práci ve vesnici a dneska musí mít auta kvůli práci a nebo je nikde nechtějí, ze jsou pro firmy neperspektivní.
A říkají, že udělali velkou blbost, když chtěli změnu režimu.

Pepa25

Zemědělské podniky různého druhu existují, ale zaměstnávají daleko méně lidí ( i když připočteme soukromé drobné zemědělce) – 1993 to bylo 300 tisíc, nyní méně než 100 tisíc. Stavební podniky jsou buď malé nebo naopak součásti obrovských firem. Výsledek je, že na venkově je větší nezaměstnanost a lidé víc dojíždějí za prací.