Skinn3r

Kde berou spisovatele inspiraci pro psani knih kdyz tu oblast nemuzou osobne znat ?

Treba ted ctu od Radka Johna ( toho z veci verejnych ) knihu Memento mozna ji znate je to o fetacich z Prahy vydany v roce 1989 tezko nekdy fetovat a bral drogy jak muze presne popsat ty pocity ? Nebo kniha a holkach napr kniha Silvie ale napsal to J.Z. Svoboda jak muze znat holcici pocity ? Chapu takovy blbosti jako Harry Potter atd to jsou proste vymysleny dialogy a pridani kouzel nic vic .

Nejlepší odpověď
annas

Vzhledem ke své profesi získával R. John různé informace. Byl v letech 1980 až 1993 redaktorem časopisu Mladý svět, do kterého přispíval reportážemi o narkomanech, vekslácích, prostitutkách, vlajkonoších a o panice kolem nemoci AIDS a také sériemi cestopisných reportáží.Známý byl i jako reportér a poté šéfredaktor publicistického pořadu Na vlastní oči na TV Nova. Jako šéfredaktor redakce publicistiky v letech 1997 až 2007 zodpovídal za deset publicistických pořadů.

Rade John uvádí, že příběh v Knize Memento (1986) je do značné míry založený na skutečných událostech, ale měl poněkud jiné rozuzlení. Michalovo poškození mozku se neukázalo jako trvalé a po dlouhodobé léčbě se jej podařilo znovu zapjit do běžného života. Ani to však Michala nedokázalo odvrátit od návratu k drogám a znovu se z něj stal závislý toxikoman. V r. 1989 ho při jednom výletu do hor zabil blesk.

O tom, že i za socialismu byly v Československu drogy, si přečtěte v odkazu:

http://www.psychic­ke-zdravi.cz/novinky-laik-dimenzef/i-za-socialismu-bylo-v-cr-mozne-si-slehnout-drog-510

Druhou knihu neznám. Zkuste uvažovat, kdo může být dobrým spisovatelem?
Musí se umět vyjadřovat, něco znát, mít fantazii, vcitit se do myšlen druhých, nápad, znát historii, také určitá fakta, míti talent atd. Záleží na tom, o jaký druh díla jde. Nakonec i ten vymyšlený dialog čtenáře osloví …Vám se třeba kniha nelíbí, jiným ano. Mnohé právě zaujmou dialogy, tedy i způsob vyjadřování. Navíc obohacují i čtenářovu slovní zásobu.

Jsou i pisálkové, kteří nemají čtenářům co říct. Záleží na každém z nás, co v knize hledá a čím nás dílo obohatí …

Vl. věd., živolopisné z netu.

Další odpovědi
anonym

Spisovatel do svých knih používá příběhy a zážitky nejen vlastní, ale i známých lidí z okolí, přátel, kolegů na pracovišti. Někdy stačí k inspiraci pro celý román jediná větička třeba z večerních správ. Spisovatel musí být dobrý pozorovatel a skvělý vypravěč. Také musí čtenářům co nejvíce přiblížit svůj náhled na problém, který ve svém díle řeší.
Kde nemá dostatek podkladů, tam se snaží získat je přímo v terénu, mezi lidmi. Pokud má napsat dobrou knihu ze specifického prostředí, tak je nejlepší, když to prostředí může poznat na vlastní oči. Potom je ta kniha o to cennější, že i děj působí v dobře známém prostředí autora věrohodněji.

bubukaa

internet, jiné knihy, od cestovatelů třeba…