tvtomasa

Psaní knihy

Zdravím začaljsem ve wordu psát svoji první plnohodnotnou knihu, ale nevím jakou velikost by měla stránka mít. Mně se zdá jedna stránka ve wordu příliš veliká. Jak mohu stránku zmenšit?

Ps: Neznáte nějaký program v češtině, který je určen pro psaní knih a je zdarma: Děkuji.

Nejlepší odpověď
Deli

Tak hodně vytrvalosti a dobrých nápadů přeji.
Stránku ve wordu zmenšíš pomocí nabídky „okraje“ na horní liště. Můžeš taky použít „orientace stránky“ – na šířku a pak dát dva sloupce. (Bude to jako dvojstrana v knize.) Pomoci si můžeš také úpravou velikosti písma.
Program bohužel neznám.

Další odpovědi
led

stránku je možné si nastaviť podľa „nastavenie strany“ na ľubovoľný formát napríklad od A6 (slovníček – knižka do vrecka od košele) cez A5 (bežný formát zošita knihy) do A4 (formát veľký zošit – Rodokapsy) , myslím, že už väčší formát nebudete potrebovať. K tomu si prispôsobíte okraj nastavením na knihu tj.vnútorný okraj väčší, ako vonkajší. Písmo prispôsobte vekovej skupine čitateľa, malé deti (veľké písmo, veľa obrázkov), stredný vek (normálne písmo), starší vek (opäť trochu väčšie písmo (nemusí byť až také ako pre malé det).
Dobrý program je napríklad Scribus:
http://www.scri­bus.cz/