Lucimia

Kazy zubů

Když se člověku zkazí zub a vytvoří se mu kaz, je možné, že se kaz zastaví (klasickou hygienou) a nebude se zvětšovat?

Nejlepší odpověď
Miroslavst

Ne, jedině že bys ten kaz tím kartáčkem úplně vydřela. Musí se napadené místo odstranit. proto se zub vyvrtá. ono to vlastně ani není vrtání, jako spíš vybroušení postiženého místa. a aby tam nebyla díra, tak se to zaplombuje.
Pokud je kaz hlubší, musí se „vrtat“ více a pokud je zasažen až vnitřek zubu, tak proto to bolí. Malinký kaz jen na povrchu nebolí a to ani při odstraňování.

Další odpovědi
vagra

Ústní hygienou,před­cházíme vzniku zuního kazu.Proto ji musíme brát jako prevenci a ne léčbu.

Michal

To možné u většiny kazů není!

iwetax

Má zubařka má přístroj na kaz bez vrtání. Říká se tomu ozonoterapie a stojí 1zub 180kč. Vůbec to nebolí,