Kryšpín

Kauza A. Babiš byl politický krok či nikoliv?

Byla to jasná politická věc, nebyla v tom žádná férová rovina, rovněž nejsme v žádné ústavní krizi ohledně postupu presidenta. Tolik senátor pan Čunek.

Nejlepší odpověď
dubraro

1/ Kterou kauzu máte na mysli? Má jich slušnou řádku.
2/ Pokud je politik, jsou jeho kauzy využívány v politickém boji.

Další odpovědi
anonym

Ono těch kauz je víc, ale ta podstatná je zřejmě jeho existující konflikt zájmů. Kdy současně spravuje veřejné finance a současně čerpá prostředky z všemožných dotačních programů (čekých i evropských) do vlastní kapsy (resp. kapsy agrofertu). Jeho nebetyčná drzost dokonce zasahuje tak daleko, že poté co mu EU vyčetla že s evropskými dotacemi hraje „malou domů“ a ve stále větší míře je jen přeposílá do vlastní firmy vznesl dokonce on sám požadavek na úrovni EU, aby do budoucna každá země sama rozhodovala o způsobu využití evropských dotací na svém území aniž by to EU mohla jakkoliv komentovat. To prakticky znamená jen to že on sám bude rozhodovat o tom jak budou EU dotace využívány a ten člověk bude mít obě pokladnice otevřené. Je to neuvěřitelně drzej pařez a člověk se až diví co všechno mu projde.

Edison

Věci se dějí. To je vcelku normální. A nepravosti jsou pak ve vhodný moment vhodný způsobem použity. I to je normální. Jinak řečeno: Bureš je padouch o něco větší než ostatní, ale taky je šikovnější, než opstatní. A ostatní jeho svinstva používají v politickém boji. Politika ani není férová. Jinak by nefungovala.

dudu

Samozřejmě, že se jedná o produkt hnusné a špinavé politiky. Babiš přece v roce 2017 beze zbytku a ke spokojenosti opozice naplnil ustanovení zákona vylučujícího do budoucna střet zájmů. Nikomu přitom vůbec nevadilo, že může mít pravdu prezident a skupina poslanců poukazující tehdy ve své ústavní stížnosti na možné porušení Listiny základních lidských práv a svobod. Ani po dvou létech nebyl verdikt vydán a prokazatelně nikomu nevadí existující riziko hrubého zneuctění. Rovněž je přehlížen fakt, že EÚ ve svých posudcích svými o rok později vydanými paragrafy prolamuje české právo a narušuje takto naši suverenitu.

hapiky

Babiš znásilňuje finance, ať už České nebo Evropské!

Edison

Dudu, mýlíš se. EU nic neprolamuje. Rádoby „zákony“ EU MUSEJÍ být aplikovány člensými zeměmi svými zákonnými normami. EU jen řekne, že pkud ty zákony neuděláme, tak nám nedá peníze. To je legitimní. Jako poskytovatel prostředků má právo si definovat podmínky jejich poskytování. To považuju za normální.

dudu

V tom máš pravdu, ale tyto zákony zatím nejsou do našeho práva implementovány a jakmile k tomu dojde nemají retroúčinek.