luckykubrt

Karty jsou rozdány, kostky jsou vrženy. Jak se s tím hraje ?

Kdo, jak a komu rozdává karty ? A co vlastně hrajeme ?

Nejlepší odpověď
annas

Každý hraje karty a kostky sám za sebe. K tomu přece nepotřebujete kibice.

Kostka je vržena (někdy kostky jsou vrženy – řečtina x latina) když překročíte Rubikon, důsledky svého rozhodnutí už nemůžete vzít zpět. Pozor tedy na špatná rozhodnutí! Aby nešlo o kostky dlažební!

Karty jsou rozdány pro každého a každý den jinak – nikdo jiných do nich nevidí.
Jedině, že byste se zaměřil třeba na výklad karet, pak ze symboliky obrázků např. na tarotových kartách si předvídal budoucnost.

Kdysi se říkalo, že komu karty v rukou šustí, toho štěstí neopustí. Každý považuje za štěstí něco jiného …
-
Beru kulturu podle zařazení otázky.

Další odpovědi
ivzez

Karty jsou rozdány, kostky jsou vrženy. → hlasy voličů
Jak se s tím hraje? To nám předvedou poslanci.
A co vlastně hrajeme? Prý (úplně jistě to nevím) demokracii…

Kepler

Třeba: zadá se projektová soutěž na luxusní věznici. V zadání je obsažena kapacita, maximální počet sloužícího personálu vč. jejich ubytování, závazné minimální rozměry bazénu, nepostradatelná oddělení nemocnice, parametry restaurace a maximální cena vodních postelí. To jsou karty, resp. kostky, s nimiž hraje několik projektových kanceláří, které nesmí překročit rozpočet 15 mld. Nevyhraje nejlepší projekt, ale ten, který je nejlépe podmazán.