Avatar uživatele
ReHu

Kamiony mají na dálnicích omezenou rychlost na 90 km/hod? Že tak většina jezdí.

Doplňuji:
Že tachometry u OA ukazují víc, vím. Jak to je u náklaďáků, kamionů, netuším, proto se ptám.
Že jezdí tou 90km/h mi nevadí, spíše naopak. Často jezdím po D11 a v závěsu za ním to je pohodlná jízda. Na okresce jízdu v závězu neriskuji. Je to samé brždění a změna směru jizdy. A ano, dávám bezpečný odstup.
Co mi vadí je auto, které se do mé bezpečné vzdálenosti narve.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: ReHu

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? redy, anonym před 4178 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
lukas.zmizik

skoro trefa…je to 80 km/h …těch 90 km/h je jen konstrukční rychlost tahače a proto mají na tuto hranici omezovač…

a žádný omezovač odplombovat ani odpojit nejde… tedy alespoň u 95% kamionu, které jej mají a jezdí u nás…

akorát z kopce ten omezovač není funkční tak, aby brzdil… proto se z kopce dá jet rychleji…

a pokud rychlost kamionu měříme tak, že za ním jedeme autem a díváme se, kolik nám ukazuje naše ručička, pak je třeba alespoň 5 km/h ubrat… tachometry u osobních aut vždy ukazují více, než skutečnost, je třeba zohlednit i to, zda mám správné pneumatiky, kdeždo tachografy kamionu jsou jednou za dvě léta cejchované a ověřené…
Doplňuji:
honza19hk: tak nějak pochybuji, že je s tatrou povoleno jezdit na CZ dálnici 110 km/h , stejně tak s jakýmkoli jiným autem nad 3.5 tuny kromě autobusu

Upravil/a: lukas.zmizik

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

I tady platí: Nebí žalobce, není soudce. Předpisy se porušují až do doby, kdy se objeví policie a přijde na řadu pokuta, případně čistírna řidičského průkazu.
Také v dopravě platí, že existují velmi slušní řidiči, ale také „hovada“, která nemají na cestě co dělat a u nichž je s podivem, že jim někdo mohl řidičák vydat.
Taky jsem zažila kamioňáky, kteří zablokovali dálnici a zpomalili provoz. To bylo vztekání, troubení a nadávek řidičů osobáků – až do doby, kdy se ukázalo, že vpředu je nehoda.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
venkovan

Kamiony mají vestavěné omezovače rychlosti. nicméně, mnozí řidiči si je odplombují.
Ale popravdě, když je načapá silniční kontrola, tak na záznamu jízdy je vyznačena i rychlost vozidla.
Ale jak píše očko, že zpomalí, tak víc to dělají osobáky. a zejména v místech kde je měřená rychlost. To mnozí místo možných 50km/hod jedou klidně pro jistotu i pod 40 km/hod. Popravdě – takové „střelce“ bych vyhodil ze silnice raději, než kamión.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cukrar

Kolik že je povolená rychlost pro kamiony na dálnici?
Snad jen 80km!!
co je většina?

Doplňuji:
Každý tachometr i tachograf MUSÍ ukazovat více, nežli jedete. Po celém světě.
Zkuste porovnat rychlost vozidla dle navigace a tachometru.
Je pravda, že tachografy musejí být cejchovány, ale správnou rychlost ukazují na kolečku, nikoliv na ručičce tachografu!!(či na dispeji)

Upravil/a: cukrar

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Já jezdím s tatrou taky klidně i 110km/h,ale vím co si můžu dovolit a samozřejmě tam kde to je povolené-dálnice.A neoh­rožuju zbytečně okolní provoz. Takže až vás na D1 nebo D11 předjede stovkou vojenská osmikolová Tatra tak to jsem já.
Doplňuji:
Lukáši samozřejmě že není.To jen když to nikdo nevidí.115 je maximálka, a to jen protože tam mám 2 turba.Výhoda je že nemá omezovač.Jelikož to není auto na nějaké lítání,je to vojenský tahač přívěsů do hm. 100tun.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Robosek

My třeba ve firmě za ekonomickou jízdu dostáváme příplatek, takže nikdy víc než těch 90 nejezdím. Jezdím pro https://vchd.cz/ka­riera/ridic-c%2Be-frigo-z-kladna/ a vozím chlazené zboží. Vždy začínám v Kladně, kde je vše nachystané a já jsem v podstatě jen řidič. Nemusím nic nakládat ani se o nic starat

před 1020 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek