ReHu

Kamiony mají na dálnicích omezenou rychlost na 90 km/hod? Že tak většina jezdí.

Doplňuji:
Že tachometry u OA ukazují víc, vím. Jak to je u náklaďáků, kamionů, netuším, proto se ptám.
Že jezdí tou 90km/h mi nevadí, spíše naopak. Často jezdím po D11 a v závěsu za ním to je pohodlná jízda. Na okresce jízdu v závězu neriskuji. Je to samé brždění a změna směru jizdy. A ano, dávám bezpečný odstup.
Co mi vadí je auto, které se do mé bezpečné vzdálenosti narve.

Nejlepší odpověď
lukas.zmizik

skoro trefa…je to 80 km/h …těch 90 km/h je jen konstrukční rychlost tahače a proto mají na tuto hranici omezovač…

a žádný omezovač odplombovat ani odpojit nejde… tedy alespoň u 95% kamionu, které jej mají a jezdí u nás…

akorát z kopce ten omezovač není funkční tak, aby brzdil… proto se z kopce dá jet rychleji…

a pokud rychlost kamionu měříme tak, že za ním jedeme autem a díváme se, kolik nám ukazuje naše ručička, pak je třeba alespoň 5 km/h ubrat… tachometry u osobních aut vždy ukazují více, než skutečnost, je třeba zohlednit i to, zda mám správné pneumatiky, kdeždo tachografy kamionu jsou jednou za dvě léta cejchované a ověřené…
Doplňuji:
honza19hk: tak nějak pochybuji, že je s tatrou povoleno jezdit na CZ dálnici 110 km/h , stejně tak s jakýmkoli jiným autem nad 3.5 tuny kromě autobusu

Další odpovědi
anonym

I tady platí: Nebí žalobce, není soudce. Předpisy se porušují až do doby, kdy se objeví policie a přijde na řadu pokuta, případně čistírna řidičského průkazu.
Také v dopravě platí, že existují velmi slušní řidiči, ale také „hovada“, která nemají na cestě co dělat a u nichž je s podivem, že jim někdo mohl řidičák vydat.
Taky jsem zažila kamioňáky, kteří zablokovali dálnici a zpomalili provoz. To bylo vztekání, troubení a nadávek řidičů osobáků – až do doby, kdy se ukázalo, že vpředu je nehoda.

venkovan

Kamiony mají vestavěné omezovače rychlosti. nicméně, mnozí řidiči si je odplombují.
Ale popravdě, když je načapá silniční kontrola, tak na záznamu jízdy je vyznačena i rychlost vozidla.
Ale jak píše očko, že zpomalí, tak víc to dělají osobáky. a zejména v místech kde je měřená rychlost. To mnozí místo možných 50km/hod jedou klidně pro jistotu i pod 40 km/hod. Popravdě – takové „střelce“ bych vyhodil ze silnice raději, než kamión.

cukrar

Kolik že je povolená rychlost pro kamiony na dálnici?
Snad jen 80km!!
co je většina?

Doplňuji:
Každý tachometr i tachograf MUSÍ ukazovat více, nežli jedete. Po celém světě.
Zkuste porovnat rychlost vozidla dle navigace a tachometru.
Je pravda, že tachografy musejí být cejchovány, ale správnou rychlost ukazují na kolečku, nikoliv na ručičce tachografu!!(či na dispeji)

honza19hk

Já jezdím s tatrou taky klidně i 110km/h,ale vím co si můžu dovolit a samozřejmě tam kde to je povolené-dálnice.A neoh­rožuju zbytečně okolní provoz. Takže až vás na D1 nebo D11 předjede stovkou vojenská osmikolová Tatra tak to jsem já.
Doplňuji:
Lukáši samozřejmě že není.To jen když to nikdo nevidí.115 je maximálka, a to jen protože tam mám 2 turba.Výhoda je že nemá omezovač.Jelikož to není auto na nějaké lítání,je to vojenský tahač přívěsů do hm. 100tun.

Robosek

My třeba ve firmě za ekonomickou jízdu dostáváme příplatek, takže nikdy víc než těch 90 nejezdím. Jezdím pro https://vchd.cz/ka­riera/ridic-c%2Be-frigo-z-kladna/ a vozím chlazené zboží. Vždy začínám v Kladně, kde je vše nachystané a já jsem v podstatě jen řidič. Nemusím nic nakládat ani se o nic starat