kesim

Kam zmizeli Nguyenové?

V roce 2011 bylo v ČR 21110 lidí s příjmením Nguyen. O rok později jich je evidováno jen 937. Co se změnilo, kam se poděli?
http://www.kdej­sme.cz/prijme­ni/Nguyen/hus­tota/

Nejlepší odpověď
annas

Jen můžeme odhadovat.

  1. Vrátili se do Vietnamu.
  2. Nebo podle informace, která je sice starší, tvůrce webu jej upravil podle statistiky MV, takže došlo k úbytku.

    "Zatímco ministerstvo vnitra ve statistikách rozlišuje příjmení Nguyen, Nguyen Van či Nguyen Xuan, web KdeJsme počítá dohromady všechny Nguyeny.

„Samotné příjmení Nguyen by bylo asi na 17. místě a počet by z 21 tisíc o několik tisíc klesl,“ podotýká tvůrce webu Ondřej Malačka."

Zdroj: http://zpravy­.idnes.cz/deva­tym-nejcastejsim-prijmenim-v-cesku-je-nguyen-fbw-/domaci.aspx?c=A110608­_131133_domaci_jj

Další odpovědi
Ducher

Jde o to, že ČR už nechtěla Vietnamce kvůli pěstování konopí. Tak jim zakázala vstup na svoje území.

Nuk nuk

Důvodů bude zřejmě několik.
V první řadě, portál www.kdejsme.cz" pouze ukazuje data, která získává od Ministerstva vnitra. Informace na těchto stránkách jsou tedy spíše statistické a nemusí být úplně přesné.
Dalším důvodem je, že v této statistice jsou uvedeny jak občané ČR, tak ale i osoby – cizinci, kteří mají v ČR trvalý pobyt. Mnoho Vietnamců má české občanství, ale obrovský počet zde žije jen na TP, ten mohou pochopitelně kdykoliv zrušit oni sami, případně jim ho z nějakého důvodu zruší (a vyhostí je) naše úřada, a vrátit se do Vietnamu.
Dalším důvodem je i to, že pokud tu žije Vietnamka s tímto příjměním a získá občanství ČR, není to sice už povinnost, ale nezřídka se z Nguyen stane Nguyenová stejně tak její dcery. Příjmení s ženskou koncovkou musíte na těch stránkách hledat pod zvláštním heslem.