zjentek

Kam vede snaha EU o zakázání Vánoc a souhlasíte s ustoupením od termínu Vánoce/vánoční čas?

Pokud se chcete vyjádřit jen k otázce KAM VEDE SNAHA EU, prosím využít možnost jiná odpověď. (;

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jiná odpověď:

Cožeto? O ničem nwm, ale pokud je to pravda, tak mě to nepřekvapuje. Klasická „salámová metoda“ – zkusíme a uvidíme. Zhovadilost ZLOUnie už byla TOLIKRÁT prokázána, že nebudu nosit dříví do lesa. Ne že by to bylo nějak extrémně důležité (je to prkotina), ale názorně vidíš, na co mají námi placení šmejdi v Bruselu čas.

Popravdě mě spíše zajímá LETNÍ ČAS (jeho zachování), pro naprostou většinu REÁLNĚ ekonomicky aktivních lidí je celkem DOST ZÁSADNÍ.

Další odpovědi
ten který je

Jiná odpověď:

Je to zatím zdánlivě takové slovíčkaření.Byl vypuštěn průzkumný balonek.Ve skutečnosti je toho mnohem více.Někomu vadí křesťanství a společenské normy z něho vyplývající.Stačí se zamyslet a podívat se na svět okolo nás.Oslavu násilí a mamonu vidíme na každém kroku.To bude mít pro nás pro všechny jednou fatální následky.

iceT

Nesouhlasím

Nejspíš někam do dža. Můj názor je ten, že se svět se p*del obrací a bude hůř. Někdo se cítí dotčen, že jiní slaví Vánoce. Tak to slovo zakážeme, zakážeme jména Marie a Josef a nahradíme je jinými, nejspíš arabskými, nebo co to psali v tom článku.
Jiní jsou dotčeni, že toalety mají jen dvě označení, páni, dámy, ale když se někdo necítí být pánem nebo dámou, tak hergot čurá čím? Asi očima nebo nevím.

Rys95

Nesouhlasím

Nesouhlasím, inkluze do jazyka nepatří. Navíc se tato zpráva nezakládá na pravdě a nic se tak měnit nebude.

Ametyst

Jiná odpověď:

V zemích EU přece nemůže zůstat kámen na kameni. Vlády s notičkami z Brusele na tom pracují denně.

led

Jiná odpověď:

Netešte sa zrušeniu vianočnej nákupnej horúčky. Tu nejde o zrušenie, alebo nezrušenie Vianoc, ale o vytiahnutie posledných peňazí z vačkov na nákup Vianočných darčekov, rozumej predaj aj ležiakov a nezmyslov a hlavne vyprázdnenie skladov s čo najväčším ziskom (ziskom môže byť aj predaj ležiaka za zníženú cenu až pod výrobnú cenu(!) a následné zníženie skladovacích nákladov vyprazdnením skladových kapacít pre nový tovar).

annas

Nesouhlasím

Vánoce vznikly jako svátky křesdťanské, ale staly se svátky duchovními, alespoň jedenkrát z rok se xejde celá rodina. Vánoční stromeček, vzpomínka nas ty, kdo už nejsou s námi, menší dárečkxy pro radost, symboly vytvářejí sváteční atmosféru – šupiny pod talířem, jablko, plovoucí skořápky. Třeba pověra o pověšeném prádle se du b rát i tak, , že ne vždy je třeba pracovat, pokud to není nutné. Říká se, že Vánoce jsou svátky klidu a míru, takže v této dobš se vyhlašoval klid zbraní, Uzasvírala se často mírová přímwří. Nevím, zda platí stále.

Ale co se změnilo? ,Vánoce změnily svůj carakter. Jde Komerce vyítězí nad duchovnem. Plné obchody. nakouot co nejvíce dárků,, navíc těch nejdražších. Děti, které dárky dostanou, někdyje ani neocení, se jdn se pochlubí kmarádům, že mají b ohté roiče. Někdy se za velkými dárkx zastírají i špatné vztahy. a chybějící láska.
Je pravda, že o Vánocích de o tradice, ale npř. dárky bývaly skromnější.

Tradice, které se předávají z generace na generaci a Vánoce jsou také vzpomínkyou na předchozí gdnerace, kdo u stolu chybí, či kdo přibyl. Určitš platí, že , peníze nejsou všechno, jsou k životu důležité, ale všechno určitě není nutné kupovat jen o Vánocích. Důležitá je láska v srdci. Jak říkal Lennon – krásných věcí je možné dotýkat se jen srdcem. I maličkost mnohhrát poě šší ví než drahá hračka, která dítš brzy omrzí, proto čeká už na další.

Přece i vánoční písně slouží k reklamě. Zpravidla se objeví u jejího zpěvu nabídka některého marketu. Zřejmě víc štěstí a lásky přinese třeba vysavsč z Datartu než setkání s blízkými u rozzářeného stromečku. Jde o tradici, která přetrává mnoho století, poděškování předchozíí generace, které byť žili žily skromně, možná ale šťastněji,, na oslalvu Vánoc nezapomněla, i když moc dárků pod stromečkem nevylo. Ale rádi se všichni sešli.

Je pravda, že pokrok není vždy cesta vpřed, stejně peníze nejsou všechno, i když jsou třeba k životu. Je možné se třeba uskrovnit při koupi dárku, drahé dárky nepůsobní na děti výchovně. Přece důležitější je láska v srdci. Jak říkal Lennon – krásných věcí je možné dotýkat se jen srdcem.

Záleží na každém, zda jsou pro něho Vánoce symbolem štěstí, radosti, nebo předvádění se v duchu slov- já na to mám. I když se domnívám, že mnoho jedinců slaví svátky ve strachu, z covidu, v očekvání, jak to bude dál. Stejně tak zvyšování cen nepřinese mnohým radost a pohodu u vánočního slovu.

Jak vidí Vánoce básník Karel Babánek: Večerní zvony (1929)

Vánoce

Do města jednou vždy v roce
zelený přichází les,
pryskyřic vůně, dech strání
do ulic jeho by vnes.

Pohádku v mladičká srdce,
v zestárlá tichoučký stesk,
jak, že to bylo, když stromek
vánoční třpytil se, lesk.

Do města jednou vždy v roce
zelený přichází les –
Pohádko mladých let dávno,
pohádko domova kdes?
http://www.an­toninsova.cz/po­ezie-vanoc-aneb-vanocni-basne/Karel Babánek: Večerní zvony (1929)

Zrušení tzv. zimního času mně nevadí. bvrala jsem vánočnío čas, jako čas spojený s Výnocemi. Zimní čas zzačal 31. října 2021. O jeho zrušení se už dlouho mluví. Mně nevyhovuje, někomu ano. Ale čas je tak stanovený, takže jej beru.

Rocker

Nesouhlasím

JežíšKristus

Mně je to víš kde zjenteku

Kecy v kleci. Ukažte mi dokument z dílny EU, kde se hovoří o zákazu Vánoc. Takový dokument ani prohlášení veřejného činitele nenajdete, protože prostě není. Je to jen zjentkův hoax. Pouze se hovořilo o nepoužívání termínu Vánoce, ale POUZE V RÁMCI INTERNÍCH SMĚRNIC ORGÁNŮ EU, což dává smysl, protože není důvod, aby EU ve své korespondenci všem přála k Vánocům, a už vůbec né lidem, kteří je neslaví.

Lgee

Jistě, že souhlasím, konečně to někomu došlo

anonym

Jistě, že souhlasím, konečně to někomu došlo

👌👌

Dochy

Jiná odpověď:

Jednom členu lidstva (slovo člověk se prý také nesmí používat) hráblo a tady z toho budeme dělat vědu? Není to snaha EU, pokud vím, je to úlet jednoho člověka možná ženského pohlaví.

Kazatel

Jistě, že souhlasím, konečně to někomu došlo

GM

Nesouhlasím

Emefej

Jiná odpověď:

Nevím o co jde. Kde to najdu? Dej odkaz.

da ny

Nesouhlasím

Nám by to celkem mohlo být jedno. Po Bílé Hoře jsme byli násilně pokatoličtěni.
Vánoce mám ráda.
V Evropě (EU), se vždy někdo velmi snaží vymýšlet „bejkárny“. Testovat, co lidi vydrží, co si dají vnutit/líbit. Zakazuje, přikazuje, vymýšlí a omezuje. Amerika čeká, jak ty pokusy u nás dopadnou (zákaz spalovacích motorů aj.

Dochy

Alien: Jakožto ekonomicky aktivní považuju letní čas za ptákovinu.

aliendrone

Dochy>>> No jo, jenže gangsteří pracující v záři diskotékových blikátek a okolí podniků s červenými lucerničkami jsou vyjímka. Chápu, že potřebuješ aby v létě, kdy jsou dlouhé dny Slunce zapadlo co nejdřív (třeba v 8 večer) a byla tma jak v ranci, bo matná čerň tvé baseballky po soumraku výrazně snižuje šanci na její včasné spatření.

Jenže uvaž, že běžným makojakopakošům je Slunce na obloze PŘED ČTVRTOU RÁNO celkem k ničemu, když vstávají až v 5 nebo dokonce až V ŠEST (líné lemry)! Zato by celkem uvítali, kdyby se dalo makat i večer, ale to by na práci muselo být vidět. Je celkem ROZDÍL, když Slunce zapadá ve 20 NEBO ve 21 hodin, víš? ;) :)

Dochy

A jaký je pro Tebe důvod, že nevstaneš v ty 4? Promiň, ale to je čistě Tvoje osobní věc. A z velké části jen zvyk. Jde jen o číslo… Ty nechceš vstávat ve 4 standardního času, ale rád vstaneš v 5 letního času? Neuvědumuješ si, že reálně je to stejné? Jak si pak rozvrhneš práci během dne je na Tobě. Mně říkali, že poledne má být ve 12. Poledne jako „půl dne“ – tj. stejně denního světla před, jako po.
Pokud narážíš na rozvržení směn, proč se nedohodnete jinak?

aliendrone

Dochy>>> LOL! No mně NEJDE o „nějakou hodinu“, to špatně chápeš. Jde mi o SVĚTELNÉ podmínky. On NENÍ žádný problém vstát PŘED čtvrtou (a pro mě už VŮBEC NE), pomaličku piánko kafíčko atd. a v PĚT RÁNO ti pod oknem začít sekat trávu (či cokoliv jiného,), protože Sluníčko je už vysoko. Pochop, večer (bude brzy tma) už to NESTIHNU. Příjemné dospání ti přeje aliendrone. ;) :)

Hele, tohle přizpůsobení se světelným podmínkám je MNOHEM STARŠÍ, než nějaké nastavené/pře­hazované časy SEČ/SELČ atd. Ne nadarmo existuje přísloví „od Slunka do Slunka“. V létě se prostě vstává dříve ODPRADÁVNA, nějaké přizpůsobování se „časovému režimu“ (SEČ/SELČ) v dobách, kdy hodiny ani lidé neznali prostě nehrozilo. Ostatně („nezávislí rozhodčí/posu­zovatelé“) kohouti na nějaké letní či středoevropské časy zvysoka prdí a kokrhají při kuropění. ;) :D :D

Tudíž vstávat „se Slunkem“ považuji za normální, bohužel BANKY, INSTITUCE a tak vůbec na to jaxi prdí a „dle času“ si otevřou až když je Slunce téměř v nadhlavníku (tak jak jim diktuje „správný čas“). O TOHLE mi jde. Přizpůsobení se odvěkému PŘIROZENÉMU životnímu režimu formou časového přechodu ze SEČ na SELČ (a naopak) mi přijde mnohem rozumnější, než se „válet“ za světla. Jenže CO nadělám, když je společnost NUCENA časovým diktátem se „za světla válet“ a já musím čekat, až se jí uráčí vstát? Co na tom změní to, že já osobně vstanu „se Slunkem“ (ač s tím nemám problém)? ;) :D :D

led

Dochy, u aliendrona je to pohľad na hodinky. Ako má dodržať rytmus nočných radovánok (ženy, alkohol a nemravná kniha), keď sa čas na hodinkách každý rok 2× zmení.

Dochy

Spíš jsem to chápal, že pohyb ručiček mu nevadí, ale trvá na tom, aby slunce zapadalo vždy v 10 večer 😉

led

Na digitálkach ručičky nemá 😈

aliendrone

led>>> Ó okulahodící líbeznosti, Vaše doměnky jsou mylné. Předpokládám, že díky působení 2. zákona termodynamického došlo k nárůstu entropie ve Vašich informačních systémech a pletete si mne s Keplerem, zjentkem či gangsterem Dochym a jinými pobuřujícími elementy, jejichž počínání je na pováženou! ;) :D

Mé noční radovánky mají (zpravidla) zcela jinou náplň. Místo žen „papírování“, místo alkoholu další litr bryndy (instantní kávy) a nemravných knih mám sice povícero, nicméně všechny se jmenují Kámasútra. (Jednu i v sanskrtu, jakkoliv to není „pravý antik“. Kdysi jsem pojal nápad, že je budu sbírat, ale nějak to „vyšumělo“.) No a tu již znám, opakované čtení = nulový přínos. ;) :D

Navíc trénuji odolnost proti Vašim kouzlům, nechci dopadnout jako ti něšťastníci, kteří se nechali poblouznit Vaší uhrančivou krásou – a KDE je jim dnes konec? NENENE, nebudu to já, kdo bude poražený, až dojde na měření sil.
I win prevail and new era will be born to the Earth! ;) :D :D

zjentek

JK, tak jsem si tvůj příspěvek dočetl do konce a řekl bych, že ses minul kolonkou v anketě! Nechtěl's dát to samý co Lgee? (; (;

zjentek

JK, zakázání termínu Vánoc/vánoční čas. Neumíš číst?

JežíšKristus

A kdo jej zakazuje?

zjentek

Ježíš nevykej mně furt, uráží mě to. Máme bejt VŠICHNI tvá rodina, no tak…

zjentek

…Nedostaneš palec, dokud se to nenaučíš.

zjentek

Pro méně bystré: zákaz Vánoc coby termínu.

Rys95

zjentek: To se právě po negativní vlně názorů smetlo ze stolu.