Ametyst

Kam se poděla ozónová díra?

To bylo globálního povyku denodenně v mediích. Všechny ledničky a mrazáky se musely vyměnit kvůli freonům. Vzpomínáte si?

Nejlepší odpověď
elkon

Nikam, jen se o ní nemluví.

Další odpovědi
orwell

Přestěhovala se do rozpočtu.

aliendrone

LOL, zrovna teď jsem tohle téma nakousl ve své odpovědi zde: https://www.od­povedi.cz/otaz­ky/jak-se-vyviji-globalni-oteplovani-na-sibiri . 🙂

Jinak se válím smíchem z odpovědi Pepy25. Totiž ještě před pouhými DVĚMA LETY > https://vtm.zi­ve.cz/clanky/o­zonova-dira-nad-antarktidou-dosahla-rekordnich-rozmeru--je-skoro-300-vetsi-nez-cele-cesko/sc-870-a-206320/default.aspx

Tohle by snad nedokázal úspěšně pořešit ani všeobjímající mechanismus „pravdy a lásky vítězné“. 😁 😁 😁 Ale co už. Chrochty chrot z hrobu na Pepu25 radostně dělá mršina zcepenělého pašíka Vašíka! 😉

Pepa25

PRÁVĚ díky tomu, že se o tom mluvilo a svět přijal potřebnou akci (Montrealský protokol o zákazu freonů) se začala postupně zacelovat.

Pepa25

Alien: chrochty chroch: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Ozone_deple­tion#/media/Fi­le:Ozone_hole_re­covery.jpg aneb jak ze sebe dělat debila …

aliendrone

Pepa25>>> JJ, simulace a spekulace NASA, to je VĚC, muehehehe! 😉 😄

Chlape, ČTEŠ ty vůbec to, na co odkazuješ? A přemýšlíš nad tím?
Ozonová díra byla zaznamenána na počátku osmdesátých let (je to v tom obrázku zdůrazněné https://upload­.wikimedia.or­g/wikipedia/com­mons/thumb/4/4d/O­zone_hole_reco­very.jpg/220px-Ozone_hole_re­covery.jpg ) a dle NEPŘEKONATELNĚ PRAVDIVÉ předpovědi (když mi ji předhazuješ) zmizí asi tak v roce 2060 (v grafu dobře viditelné)! ÚŽASNÉ! 😁

Blbé na tom krásném a dlouhém Wiki/NASA humbuku je, že zmizela JIŽ TEĎ! A do roku 2060 nám přeci jen „trochu chybí“, nemyslíš? 😉 Tudíž se se svojí „námitkou“ a rádobyvědeckým „vysvětlením“ nech vyfotit vedle zdechliny Vašíka pašíka, CHROCHTY CHROCHT! 😁

(Hele, jen tak mezi námi – jestli mi SCHVÁLNĚ nahráváš, tak předesílám, že JSEM NA HOLKY! 😉 😄 😄 😄 😄 😉 )

zjentek

Pětadváca tomu snad nemůžeš věřit, nebo ano?

Dochy

Co jsem viděl nějaký graf tak trend je snad vážně takový, že už se v dlouhodobém horizontu deficit ozonu nezvyšuje. Tak třeba za dalších 30 let nám bude stačit opalovací krém 30 místo 50…

Ametyst

Elkon: Přesně tak. Globální oteplování také přestane, až o něm přestanou mluvit a psát.