(O_o)

Kam odcházejí lidé z Ostravy a jiných měst, kterým klesá počet obyvatel?

Zdravím, lze nejak dohledat, kam se presovaji lide z Ostravska, kdyz pro ne neni prace? Jdou nejcaste jen o kousek dal v ramci CR? Treba do Olomouce, ale ta nema velký prirustek obyvatel. Nebo se hromadně stěhují do Prahy? Ci do zahranici -pripadne jakych statu? Tvori nekde mimo i ostravske komunity? Klesaji i jina mesta jako Zlin, Pardubice,.. a tito lide odchazeji kam? Nebo jen zkratka umiraji na stari? Nasla by se tabulka, nebo mapka tras kam lide miri?

Dekuji za odpovedi.

Nejlepší odpověď
marci1

Index útěkářů“, tak „index náplav“ za r. 2005–2017:
https://morav­skoslezsky.de­nik.cz/zpravy-z-ceska/index-naplav-odkud-lide-utikaji-a-kam-se-stehuji-vede-okoli-velkych-mest-20190109.html

  • ))

Další odpovědi
Drap

Kam má kdo namířeno se zatím statisticky nesleduje. Ještě že tak. Někdo se přestěhuje do jiného města, někdo na venkov, někdo třeba i do zahraničí. Některý umře a dětí se rodí méně. To vše má vliv na počet obyvatel v dané lokalitě.