Spartaboy

Kam lidé vkládají na spořící účet několik stovek milionů? Nemají snad všechny účty limity pro vklad?

Nebo co byste udělaly vy aby ty peníze neztrácely na hodnotě? Sním o tom že takový peníze jednou získám.

Odpovědi
Pepa25

  1. účty většinou nemají horní limity pro vklad
  2. pokud má někdo „sotvky milion“, tak je určitě nemá na jednom spořícím účtu
  3. peníze se investují, aby „neztrácely na hodnotě“, resp. přesněji nesly výnos převyšující inflaci

Arne1

Takové peníze se investují úplně jinak než na nějaké pofiderní spořící účty. Už částky od 50 tisíc se vylatí na pár let proměnit na dluhopisy, výnos je podstatně vyšší.

Drap

Málokterý účet má horní limit.