dust8

Kam až oko dohlédne?

Nejlepší odpověď
annas

Kam až oko dohlédne? Několik možností výkladů, samozřejmě u člověka,

1. Někdy není vidět ani metr před sebe, když je velká mlha.

2. "Kam oko dohlédne? Otázka, na kterou lze odpovědět různě. Buď na základě znalostí fyziky a biochemie, pomocí matematické řeči čísel nebo vědomosti lékařů.!

Pročtěte si odkaz.

https://www.bles­k.cz/clanek/rad­ce-zdravi-a-zivotni-styl-zdravi/278773/kam-vase-oko-dohledne.html

Kdyby oko bylo digitálním fotoaparátem, muselo by mít 576 megapixelů. Zrak, nejdůležitější z lidských smyslů, je učiněný zázrak.

Tušili jste, že

  • plamen svíčky je v noci možné vidět na vzdálenost až 27 kilometrů?
  • zdravé lidské oči také dovedou odlišit drobné předměty na vzdálenost asi 80 metrů?
  • názory na počet barev, které je lidské oko schopno rozeznat, se liší? Některé zdroje však hovoří až o 10 milionech odstínů."

https://zena.ak­tualne.cz/zdra­vi/oko-jako-fotak-10-dalsich-prekvapivych-faktu-o-zraku/r~i:arti­cle:804948/

"Nevidíme díky oku, ale díky mozku. Oko funguje jako taková malá kamera, která posílá světlo a data do mozku.

Věci vidíme obráceně a teprve mozek nám obrázek upraví do správné polohy."

https://cs.me­dlicker.com/401-100-zajimavych-informaci-o-ocich

3. Přeneseně – vnitřní vidění
Kdo jí tvaroh vidí za roh.

Ten, kdo vidí za roh, častěji jde o ženy, rozhodne, co udělat dřív, , co počká a co už ne, co je důležité a co ne, co opravdu hoří a co se jen tak tváří…

jindy opravdu netušíme, co dřív, co je důležité a co ne

Je pravda, že nevidíme dopředu, nevíme, jak se co vyvine.

4. Génius, který viděl za roh. Od smrti Carla Gustava Junga uplynulo šedesát let

„Jungovo dílo mělo lví podíl na rozvinutí analytické psychologie. Konečně dostali šanci všichni ti, na které se společnost dosud dívala jen jako na výstředníky či blázny. Lidé se rozdělili na extroverty a introverty, schizofrenici přestali být stigmatizováni a začali se léčit. Intuice, tedy schopnost „vidět věci za rohem“, byla brána vážně.“

"Vaše vize budou jasné pouze tehdy, když se podíváte do svého vlastního srdce. Kdo se dívá jen směrem ven, sní; kdo se dívá dovnitř, probouzí se.“

Zdroj: https://www.de­nik.cz/zdravi/carl-gustav-jung-umrti-20210605.html

Další odpovědi
Kelt

Tak záleží na tom, jak je člověk vysoký, podle toho se to dá určit. Někde jsem četl, že na rovném povrchu vidíme asi 4 km.

Rokio

Já jsem dnes viděl měsíc, který je asi 300.000 kilometrů daleko.

zjentek

Po kolika škopkách?

Mr. Marek

Až na samotné letiště Keflavíku.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.