zjentek

K čemu společnost oslavuje takovéto lidi?

https://www.no­vinky.cz/clanek/do­maci-zemrel-lubomir-strougal-40422171#dop_­ab_variant=0&dop_sou­rce_zone_name=no­vinky.web.nex­ttoart

K čemu je to dobré? Co podobní lidé dokázali, že si ve veřejném prostoru zpravidla vyslouží jeho kousek pro zmínku o vlastní smrti?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jo milej zlatej, záhady co zveřejnit a co ne prostě tak nějak patří k mystériím života a jsou jasné asi jen zasvěcencům.

Každopádně když naši bolševičtí papaláši měli sestavit delegaci na návštěvu Francie, tak si je Gustík svolal a povídá:
„Hele hoši, ti Frantíci jsou hrozně hógo fógo, je to tam samý de Gaulle aj., takže abychom nevypadali jako balíci, tak se trošku přejmenujeme. Takdy Luboš bude de Štroug, já budu de Hus atd., je to jasný?“
Soudruzi kývají, že rozumí, jen Bilak se ozve: „Já s vámi NEJEDU!“ 😄

Další odpovědi
cochee

Dokázali ovlivňovat životy milionů lidí. Jestli pozitivně nebo negativně je už věc jiná, píše se o různých hajzlech i dnes a to už jsou dávno po smrti. Takže ad Štrougal je pro mě zajímavé, že se dožil skoro stovky a ale zároveň že byl spousty let už dementní, takže nějaká karmička asi.

Nedá mi nepřipomenout tvou 17 dní starou otázku, zda něco popřejeme „další legendě“ na její poslední cestě, z kteréžto legendy se nakonec vyklubal spiťur – tak podle tvé logiky ožralé hovado je významnější osobnost než expremiér státu, i když z doby temna a má nárok na noticku v tisku, kdežto komunistický premiér ne? Sic: „K čemu je to dobré? Co podobní lidé dokázali, že si ve veřejném prostoru zpravidla vyslouží jeho kousek pro zmínku o vlastní smrti?“

elkon

O žádné oslavě nevím a Sorosovy dezinformační weby nesleduji.

Pepa25

Kdo proboha oslavuje Štrougala? Chci jména! 😉

zjentek

Cochee, hm, máš pravdu, dostals mě. Upřímně, se spiťurem to byla ode mne ironie, ten příspěvek, spiťihlav žádná legenda není. Vlastně tisk ho tak označil a já se toho chytil, abych otázkou upozornil na debilitu dementních médií. Vlastně ty jsi to onehdy v odpovědi trefil, na tvé tři otázky říkám ano, ne, ano. Jinak Štrougal nebo Čurda, pro mě dement jako dement, nejsu žádný rasista. Sorry, vynasnažím se podobné otázky neopakovat. (; Ještě snad… jen by mě zajímalo, jax věděl, že je otázka stará 17 dnů. I když je stará 16 dnů, tak I TAK je to podezřelé. Tedy přichází pokračování příběhu a na scéně vyvstává otázka: JAK TO VÍŠ, tak z hlavy ??? ((;

cochee

Srry za pozdní odpověď, nějaký ten den/týden jsem tu nebyl. U každé otázky/odpově­di/diskuzního příspěvku je pod ním noticka „před xy minutami/hodi­nami/dny“ no a protože jsem u tvojí otázky nějak reagoval, snedno jsem ji našel ve svém streamu. Pokud tam ten časový údaj nevidíš, napadá mě, jestli sem nechodíš přes mobil, protože vím, přestože jsem tady v životě přes telefon nevlezl, že verze tohoto webu pro mobilní zařízení je v jistých aspektech „zkrouhnuta“ oproti počítačové verzi.