izie999

K čemu slouží tyto části

K čemu slouží uranové tyče,generátor elektrického napětí,turbína,kon­denzátor,paro­generator.Jsou to části jaderného reaktoru.

Nejlepší odpověď
mosoj

Tak něco bez odkazu.
Snad Ti to bude stačit.

  1. Ve formě uranových tyčí se do reaktoru vpravuje jaderné palivo.
  2. Generátor elektrického napětí je něco jako alternátor ve velkém. Točí se to a vyrábí el. energii. Není to přímo součást jaderného reaktoru.
  3. Turbína je kolo s lopatkami, které je spojené s generátorem. Působením tlakové páry

na turbinu, turbina otáčí generátorem.
Taktéž to není přímo součást jaderného reaktoru.

4. Parogenerátor je ta turbina spojená s generátorem el. proudu.

5. Kondenzátor ( zřejmě myslíš parní ) je zařízení umístěné za turbinou, může to být i součást parogenerátoru ve kterém pára, která pohání turbinu kondenzuje a zvyšuje se tím využití tepelné energie obsažené v páře.

Další odpovědi
GangstaHelper

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Spe­ci%C3%A1ln%C3%AD:Hled%C3­%A1n%C3%AD