K čemu slouží tato stránka?

Jestli tato stránka slouží skutečně k pokládání otázek a k jejich odpovědím, proč vás někteří uživatele za otázku kritizují? Na žádné jiné stránce jsem tohle ještě nezažil, abych položil jednoduchou otázku a někdo vás za to seřval a dělal z vás hlupáka, rozdělal s vámi hádku a odpovědi se stejně nedočkáte. Potom se ptám jestli má tato stránka ještě smysl nebo je lepší používat strýčka googla?

Nejlepší odpověď
Arne1

Odpovím ti případem co rád vyprávěl můj bývalý šéf – vedoucí IT VŠ fakulty.

Dovolal se mu študák a že jak má cosi vyplnit v elektronické přihlášce. Šéf mu odpověděl a ptal se, proč si to nepřečte v nápovědě která tam je. Dozvěděl se, že dotyčný považoval za jednodušší pro sebe telefonovat a obtěžovat odborníka, než si přečíst pár řádků co má dělat.

Tak stejně tady – 90% otázek lze zodpovědět použitím prvního odkazu strýčka Google nebo zadáním textu dotazu do tetičky Wikipedie. Ze zbylých 10% polovinu budou tvořit otázky které následně cenzor zlikviduje a tím pádem úsilí o jejich zodpovězení přijde vniveč.
Podle mne mají smysl otázky, které vyžadují nějakou zkušenost odpovídajících (takové otázky ale cenzor strašně rád maže) a které nejde na Internetu zjistit během deseti sekund.

Další odpovědi
ivzez

Nikdo z nikoho nedokáže udělat hlupáka, ani zdejší
uživatelé to neumějí. Hlupáka ze sebe dělá každý sám.
(A někdo i docela ochotně.)

orestez

Tato stránka je odpadní šum všeho a ničeho. Sem tam se najde volající pomoc! Lze zde najít nemocné pokladače, kteří tím žijí. Já jsem jedním z nich. Ale bohudík nemám na to tolik času, vymýšlet tolik hovadin. Když kráva znásilní žábu, atd. Ve skutečném životě na mě čeká tolik ran, tolik práce, že je tento web skutečným rájem. Pro získání informací jsou určeny speciální weby, snad málokdo je ochotný/á přijít tam a pamatovat si přihlašovací údaje a sledovat svá témata.
Tady to máme vše pod jednou střechou. Zeptáte se, odpověď zní, ano, může se to stát.

zjentek

Pokud je to tady tak zlé, tak pak je ještě možnost vmísit se na serverech do libovolné diskuze k článkům a sloupkům, naočkovat diskutující svou otázkou mimo téma článku a sledovat sled odpovědí. Třeba Novinky.cz by pro toto mohly být BEST! ;) Je to univerzální server, kde není problém položit otázku (třeba kritiku s otazníkem) o politice i v případě, že článek nad diskuzí se zabýval přemnoženým vlklem.