FlAsh_7

K čemu se hodí mít certifikát z nějakého odvětví? K čemu to může člověk využít?

Nejlepší odpověď
Rokio

Jako doplnění kvalifikace ke stávajícímu vzdělání.

Další odpovědi
Drap

Záleží také na tom jaký certifikát. Některé jsou zcela bezcenné, některé mohou mít jistou vypovídající hodnotu o doplnění vzdělání.

Edison

Když kolega jel jako zástupce firmy oživovat tramvaje do USA, musel mít certifikát z americké angličtiny… Jsou prostě obory, nebo činnosti, kde se bez nějakého toho papíru neobejdeš. Třeba i řidičský průkaz určité skupiny je prostě požadován.

Bobek 2

Certifikát je „moderní“ slovo pro osvědčení, vysvědčení, potvrzení… certifikátem může být potvrzeno nějaké vzdělání, nějaký výrobní proces, kvalita výrobku, ale i třeba sportovní výkon… když si třeba koupíš necertifikovanou reflexní vestu, tak se ti může stát, že je to čínská atrapa a vůbec není reflexní, i když tak ve dne vypadá.

Certifikát má samozřejmě takovou cenu, jako autoritu má ten, kdo ho vydává. A mávat s tím certifikátem má cenu na toho, kdo tu vydávající instituci uznává a považuje ten certifikát za vypovídající. To je úplně stejné jako s maturitními vysvědčeními nebo vysokoškolskými diplomy. Někdo může třeba i nějaký certifikát vyžadovat jako podmínku.