Herek

K čemu lze využít příkazový řádek?

K čemu lze příkazový řádek využít a co mi může nabídnout, pokud se s ním naučím pracovat? A stálo by to vůbec za to?

Za každou odpověď předem děkuji

Nejlepší odpověď
setapouch

Můžeš dělat vše, co děláš v grafickém rozhraní (plus něco navíc). Výhodou je tvorba skriptů, postupných operací, takže si můžeš činnosti zautomatizovat.

Hromadu dalších možností, a některé v GUI nemáš, ti dodá powershell a wmi.

Další odpovědi
Löwe

http://techne­t.microsoft.com/cs-cz/library/cc778084(­v=ws.10).aspx

Löwe

Emefej

Ke všemu, co děláš přes GUI a k řadě dalších věcí, které v grafickém prostředí nespustíš.