zjentek

K čemu je dobré propaření zeminy?

Propařování zeminy a k čemu je to dobré.

Nejlepší odpověď
dudu

Zničí se plísně, semena plevelů a zárodky breberušek.

anonym

Otázka v otázce: Jak a čím se propařuje zemina?

zjentek

Jde o propaření a tak z toho tak nějak cejtim horkou vodu v plynným skupenství!

Jenže složitá práce navíc není na místě, na zahradě se maká a ne blbne. Proto bych z důvodu co nejnižšího výdeje energie přikryl ještě „holý“ záhonek po celý den na ostrým slunci igelitem a takto jej bezpracně proppařil. Nebo zapařil? Je to totéž? Teď mně stačí jen vymyslet, kde vzít ostré slunce v čase holýho záhonku a snad by to fungovalo, eventuálně dík za radu. ;)

orestez

Podlahové topení pod záhonem?

zjentek

Propařil jsem půl života, propařím i záhonek.

anonym

Taky jsem dost let pařil. Buď na zabavách nebo na PC. To je ale asi dost OT. Myslím, že to pravé paření (nikoli páření) nastává nikoli s podlahovým topením, ale nýbrž zjišťuje, že přímo propařovat zeminu, tak lze i substrát v mikrovlnce viz:

V poslední době mě zaujala série článků o propařování substrátu pro výsevy v mikrovlnné troubě. Přestože tento způsob sterilizace výsevního substrátu užívám již řadu let, nenapadlo mě, kolik veselých příhod se dá při této celkem jednoduché činnosti zažít. Na zveřejněných článcích je zejména pikantní, že jejich autory jsou inženýři, a tedy by se dalo předpokládat, že jejich vzdělání je vybavilo znalostmi, které podobné příhody vyloučí.
Odkaz: https://www.cac­t.cz/noviny/2006/04/s­terilizace.htm