dust8

K čemu bývá v SMS od České pošty uvedený vyzvedávací kód, když jej při předání zásilky na adresu nikdo nepožaduje?

Napadlo mě snad jen, že ten kód je třeba pokud je adresát nezastižen, tak s tím kódem si pak může vyzvednout zásilku osobně z pošty či, že to za něj vyzvedne někdo komu ten kód předá?

Nejlepší odpověď
annas

Na jaře v době pandemie a omezeného provozu, pošta balíky nedoručovala, nechala je ležet delší dobu na poště. SMS mě vyzvala, že si mám zásilku vyzvednout.

Pracovnice chtěla OP, nebo kód. Když jsem ukázala kód v mobilu, nemusela jsem dokládat svou totožnost.

Když mně balík doveze doručovatel, i když mě zná, chce kód a převzetí, podepisuji na jeho „přístroji“.

Pokud někdo předloží kód, zásilku mu doručoval vydá, i když příjemci třeba nepatří.

Nevím, proč u vás doručovatel z ČP kód nepožaduje. Nebo není vybavený „mobilním přístrojem“ – neznám přesný název?

Opakuji. U nás se střídají dva doručovatelé zásilek, oba mě znají, zásilka je na mou adresu, ale chtějí kód.

Nepředkládám kód např. doručovateli PPL či GLS.

Další odpovědi
dubraro

Když vám pošta zásilku osobně předává, má se za to, že ověřila vaši totožnost. Třeba i jen tím, že vás doručovatel osobně zná. Kód je pro případ, že by zásilku přebíral někdo jiný než adresát.

Emefej

Pokud si zásilku vyzvedáváš v balíkovně, tak kód vyžadují vždy!

zjentek

A když nejseš doma, uloží se zásilka na tvý pobočce pošty v zásilkovně a odtamtud ji už bez kódu nedostaneš, leda by ses prokázal jinak a zdlouhavě. (;

U nás se kód zásilky zadává rovnou do terminálu, který ti přidělí pořadové číslo a když jdeš na řadu, zásilka je pro tebe již připravena.