Avatar uživatele
dust8

K čemu bývá v SMS od České pošty uvedený vyzvedávací kód, když jej při předání zásilky na adresu nikdo nepožaduje?

Napadlo mě snad jen, že ten kód je třeba pokud je adresát nezastižen, tak s tím kódem si pak může vyzvednout zásilku osobně z pošty či, že to za něj vyzvedne někdo komu ten kód předá?

Upravil/a: annas

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 1298 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Na jaře v době pandemie a omezeného provozu, pošta balíky nedoručovala, nechala je ležet delší dobu na poště. SMS mě vyzvala, že si mám zásilku vyzvednout.

Pracovnice chtěla OP, nebo kód. Když jsem ukázala kód v mobilu, nemusela jsem dokládat svou totožnost.

Když mně balík doveze doručovatel, i když mě zná, chce kód a převzetí, podepisuji na jeho „přístroji“.

Pokud někdo předloží kód, zásilku mu doručoval vydá, i když příjemci třeba nepatří.

Nevím, proč u vás doručovatel z ČP kód nepožaduje. Nebo není vybavený „mobilním přístrojem“ – neznám přesný název?

Opakuji. U nás se střídají dva doručovatelé zásilek, oba mě znají, zásilka je na mou adresu, ale chtějí kód.

Nepředkládám kód např. doručovateli PPL či GLS.

Upravil/a: annas

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
dubraro

Když vám pošta zásilku osobně předává, má se za to, že ověřila vaši totožnost. Třeba i jen tím, že vás doručovatel osobně zná. Kód je pro případ, že by zásilku přebíral někdo jiný než adresát.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Emefej

Pokud si zásilku vyzvedáváš v balíkovně, tak kód vyžadují vždy!

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

A když nejseš doma, uloží se zásilka na tvý pobočce pošty v zásilkovně a odtamtud ji už bez kódu nedostaneš, leda by ses prokázal jinak a zdlouhavě. (;

U nás se kód zásilky zadává rovnou do terminálu, který ti přidělí pořadové číslo a když jdeš na řadu, zásilka je pro tebe již připravena.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek