Kazatel

Jste rádi, že bude pro našince asi o 7% zdraženo ubytování rezervované přes velké internetové portály?

Nová daň navrhovaná ředitelem státu se má platit z hrubých tržeb, tak se máme na co těšit.

Odpovědi
anonym

celkem rozumím té logice, snaží se znevýhodnit parazitování. Ony ty velké portály které řeší booking často dělají to že ceny tlačí velmi silně dolů přitom ale na svou provizi si sáhnout rozhodně nenechají 🙂 víte jak to chodí. Man in the middle, parazit. V podstatě jim nemám za zlé že se to snaží trochu potlačovat a učit lidi rezervovat si přímo u zdroje bez prostředníka, na druhou stranu je to ale velmi dvousečné opatření, které zkomplikuje srovnávání nabídek na trhu z jednoho místa a tím může paradoxně vést k strmému růstu cen. Je to jako byste najednou zrušili heureka.cz a zbozi.cz, co se stane, no ceny okamžitě vyletí nahoru a počet eshopů začne strmě klesat, protože tyhle srovnávače je už jen svoji existencí vysoký počet eshopů umožňují a pohodlností srovnávání cen tlačily ceny dolů, bez ohledu na to že třeba heureka je rovněž takový malý parazit, který si rozhodně svou provizi rád ukousne – její zrušení nebo dodatečné zdanění by přesto ale nebyl dobrý nápad.

Funna

je mi to jedno, protože už teď to tam bylo dražší, takže tyhle servery nepoužívám…uby­tování se dá v pohodě najít i bez bookingů a spol…

cochee

Nejsem rád – je mi to totálně šumafuk.

Pepa25

Bude velmi rád, pokud se najde způsob, jak příjmy na území ČR zdanit v ČR, bez ohledu, že na tom zprostředkování vydělává nadnárodní internetová firma. Je to férové vůči ostaním poskytovatelům ubytování (hotelům, penzionům atd.). A iniciativa je to EU, např. Macron to má jako téma od začátku. Ale nepochybuju, že velcí hráči mají sílu to obcházet.