MichaelOffic

Jste pro přijetí eura v Česku?

Já ne. Podle mého názoru se máme celkem dobře a zas v takové bídě nejsme, abychom měnili svou měnu, a kdyby EU padlo, tak by se to zase blbě řešilo… (A k tomu máme hezké bankovky… :)

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Kepler

Ano, jsem...

Neznám žádná proti a nemyslím si, že by přijetí eura vedlo ke zdražování, jak si někteří myslí. Naopak výhod by bylo více, mj. bychom měli silnou a stabilní měnu světového významu.

Další odpovědi
xxx3

Ano, jsem...

Hezké bankovky jsou věc subjektivní, co se týče „padnutí“ Eura, tak to není moc pravděpodobné. To už bych se víc obával o CZK. Navíc platí, že v zemích, kde Euro používají, ho vnímají převážně pozitivně (týká se to také Slovenska, kde panovaly před opuštěním koruny obavy, nicméně teď je naprostá většina spokojená). Doporučuji prohlédnout statistiky Eurobarometru.

Drap

Ne, nejsem...

dubraro

Ne, nejsem...

Naše vysávání západními zeměmi by bylo ještě silnější.

kodl67

Ne, nejsem...

hapiky

Ne, nejsem...

EU je šíleně marnotratná, jestli jednou řekneme ano pro Euro, budeme společně financovat také to co zásadně nechceme a nebude už cesty zpět. Pro koho bylo a je Euro výhodné a pro koho ne, to je už delší dobu známo.

da ny

Ne, nejsem...

brillant

Ne, nejsem...

mosoj

Ne, nejsem...

Není důvod. Měnu máme silnou.

ten který je

Ne, nejsem...

Jiří Bohumil

Ne, nejsem...

Zatím nevidím žádný pádný argument „pro“. Po zrušení intervencí ČNB, naše měna posiluje a bylo by dobře zatím počkat. Čím bude naše měna, oproti euru, výhodnější, tím bude i výhodnější případný přechod na euro.

anonym

Ano, jsem...

Z praktických důvodů ano. Většina významných českých firem závislých na exportu tak jako tak už v eurech funguje protože většina jejich evropských partnerů operuje v této měně. Není prakticky žádný skutečný důvod proč na euro přejít pokud naši obchodní partneři a závislost naší ekonomiky je na něm tak jako tak závislá (když dám stranou nějaké ty smysluprosté vlastenecké prdy ve smyslu „kdo neskáče není Čech“ a „korunu si vzít nedáme“ žádný argument proč to neudělat prakticky neexistuje).

dudu

Ne, nejsem...

jirka F

Ne, nejsem...

jáára

Ne, nejsem...

Radius

Ne, nejsem...

Já osobně nevím, ale takhle se vyjadřovali na tuto otázku kandidáti na prezidenta

Zdroj: https://www.no­vinky.cz/doma­ci/460020-otazka-pro-prezidentske-kandidaty-prijmout-euro-nebo-si-nechat-korunu.html

zeeue

Ne, nejsem...

Eglantine

Ano, jsem...

mzm

Ano, jsem...

Mc Merkurion

Ano, jsem...

… štve mne to věčné přepočítávání na euro, když vše je nyní uvedeno v eurech …
… a stejně to tak jednou musí skončit, jestliže jsme vlezli do UE, tak snad jsme počítali i s tím, že budeme používat euro …

independent

xxx3, hlavně nevěřte statistikám, ale zeptejte se lidí co tam žijou

xxx3

Jasně, poptat se pár jedinců má větší vypovídací hodnotu než vyhodnocení reprezentativního vzorku. Mimochodem, občané ČR jsou podle statistik Eurobarometru k Euru jedni z nejkritičtějších. A podle toho, co slyším okolo sebe (a také zde na odpovědích) se zdá, že to jsou celkem reálné výsledky. Nebo je to snad omyl?

Kepler

Zatím mi žádný odpůrce eura nevysvětlil nevýhody, nebyl schopen vysvětlit proč jej nechce. Vždy to byly jen nepodložené bláboly. Najde se někdo TADY?

xxx3

Za určitou nevýhodu lze považovat nemožnost oslabení měny, což může v určitých situacích pomoci. Problém Eura momentálně spočívá hlavně v tom, že integrace ustrnula na mrtvém bodě, takže vznikají v Evropě ostrovy blahobytu a přebytků (jako Německo) a ostrovy problémů (jako třeba Itálie či pranýřované Řecko), přičemž Euro je v současné podobě pro tyto státy něco jako svěrací kazajka. Osobně si ale myslím, že Euro je dobré v Evropě udržet a naší zemi by přineslo spíš pozitiva (zvláště s ohledem na provázanost s evropskou ekonomikou).

anonym

odpůrci eura prostě věří že je to špatně. Většinou jde o zažrané čecháčkovství, přece neuhneme ze své koruny 🙂 neschopnost spolupracovat na evropské úrovni na čemkoliv (ostatně pokud nejsme schopni se domluvit ani na něčem tak nicotném jako společná měna pak nejsme v jádru schopni se domluvit na čemkoliv co by představovatlo skutečné ústupky a ne jen ztrátu letitého symbolu)

independent

Proč tam nevstoupí UK. Švýcarsko atd, slováci teď na to nadávaj já jich znám hodně v práci máme spoustu slovenských dodavatelů němci nadávaj taky, sice jsem osobně mluvil jen s jedním

led

„hlavně nevěřte statistikám, ale zeptejte se lidí co tam žijou“, zjednodušene, neverte len vzorkám, mnohí vidia v jednotnej mene aj výhody.

hapiky

Kepler: Proč si myslíte, že Slováci „dostali za uši“ od EU, když odmítali dotovat řecké důchodce, (tak se označovaly řecké dotace) kteří mají i tak o dvě třetiny vyšší důchody než Slováci.

led

Otázka dotácií… je platná pre všetky členské štáty EU bez ohľadu na ich menu.