cappuccino

Jste nekdo z dvojcat nebo mate nekdo zkusenosti s fenomenem dvojcat?

Casto o dvojcatech ctu, ale moc lidi-dvojcat neznam. Mate nekdo nejake zajimave zkusenosti?

Nejlepší odpověď
Drap

Mám vnuky dvojčata. Občas jsou s nimi zajímavé zkušenosti. Třeba když byli úplně malí, ještě než začali mluvit, měli mezi sebou vyvinutou nějakou neznámou řeč, s kterou se velmi zajímavě domlouvali. Znám ještě několik dalších dvojčat. Zajímavé je třeba to, že ten prvně narozený, stačí několik málo minut, je vždy dominantní.

Další odpovědi
da ny

Na ZŠ jsem měla spolužáky dvojčata, naprosto stejní.
Naštěstí, měl jeden křivý nos 😉 později měli odlišný hlas. Povahově, velmi odlišní.
I schopnostmi. Jeden šikovnější, s lepším prospěchem. Žije jen jeden. Lá´DA ZEMŘEL KOLEM 30.
Kolegyně má dvojčátka. „Sleduji“ je od 3 let. Už chodí do 3. třídy. Chlapec je na sestře velmi závislý.3
Jsou stále spolu. Bára je velmi šikovná, zodpovědná, jedničkářka. Jaroušek je typický chlapec. Salámista, z ničeho nedělá vědu, známky jsou pro něj nedůležité. Velmi spoléhá, na svou sestru,dá na ni, poslouchá (jako tatínek maminku). Ve škole mají spolužáky. Kamarády žádné. Jsou dva, jsou spolu.
Odmala si „kryjí záda“. Hrají si společně i každý sám, ale spolu. Vždy k sobě otočení zády.
Zdravotní sestra v bývalém zaměstnání měla také dvojčata. Obě maminky, po asistovaném a umělém oplodnění. To je běžný a častý jev.
Známá měla vnoučata trojčata (přirozeně). Každé dítě docela jiné, i vzhledově. Dnes už jsou dospělí. Zůstali. jen 2 sourozenci. Jeden si vzal život na lůžkové části odd. psychiatrie, v 18 letech (před 2 lety)..

Dochy

Co myslíš fenoménem dvojčat? Znám jednovaječná dvojčata… no a co říct.. jen jemně odlišné povahy, jen hodně jemné odlišnosti ve vzhledu (i po letech co je znám musím chvíli hledat nějakou odlišnost, pokud se nechci splést s oslovením 😉 )

Pepa25

Cca v 1,5% porodů v r. 2021 v ČR se narodilo více než 1 dítě (v absolutních číslech to bylo cca 1400 porodů dvojčat a 6 porodů trojčat). Vícečetná těhotenství jsou poměrně vzácná. Někde píší, že s rozvíjejícím se systémem asistované reprodukce výskyt vícečetného těhotenství přibývá. Čísla ČSÚ to ale nepotvrzují, podíl naopak klesl za poseldních 10 let z 1,9% na zmíněných 1,3%.

Zdroj: https://www.czso­.cz/csu/czso/po­rodnost-a-plodnost-2011-2021

Ametyst

Můj známý měl za manželku jedno sesterské dvojče. Když se jeho švagrová, druhé dvojče, rozváděla, její sestra- jeho manželka, to nesla tak zvláštně, že začala dělat téměř naschvály a potíže, aby měla také důvod se rozvést jako její sestra. Což se tedy bohužel podařilo.

cappuccino

Jedna zena mi vypravela, ze byla jako asi 6lete dite odloucena od svoji sestry (dvojcete). Cela leta tim trpela. Kdyz se pak v dospelosti znovu sesly, tvrde bojovaly o prizen sve matky. Vyustilo to az v nenavist.
Nektera dvojcata planuji treba svatbu nebo porod ve stejnou dobu.
Nejspis tam to napojeni i rivalita probihaji jinak, nez u jinych lidi.
Dekuji za prispevky:-)

cappuccino

@Dochy: tim fenomenem myslim to, ze treba po rozdeleni dvojcat jedno z nich i na dalku vytusi, ze se s tim druhym neco deje (ze treba je nejak nemocny, nebo zrovna rodi atd.)
Fantasticke je prave to jejich napojeni.
A ta dominance prvorozeneho je take zajimava!!
Moje maminka byla z dvojcat a protrpela se svoji nemocnou sestrou vsechny jeji nemoci. A kdyz pak v 17ti letech sestra zemrela, pronasledovalo ji to jeste nekolik let. Hodne casto se ji o ni zdalo.