Rokio

Jsou vhodné všechny dárky, které udělají obdarovanému radost, i když třeba některé obdarovaný nepotřebuje?

Pokud dá člověk někomu něco, co mu udělá radost, přičemž si okolí myslí, že je to hloupý a zbytečný dárek, je to v pořádku a jedná se o dobrý dárek?

zdroj obrázku: pixabay.com – rawpixel

Nejlepší odpověď
annas

Vy nevíte, že to, co jste dotyčnému daroval, se mu nehodí.

Dárek je třeba umět nejen darovat, ale i přijmout. Hodnota daru nespočívá v jeho ceně, ale v tom, že si ten druhý vzpomněl.

Potěší i maličkost., která je třeba cenově nepatrná, ale vlastnoručně připravená, vyhotovená i koupená s láskou…

Další odpovědi
ivzez

Vhodný je každý dárek, který jsme vybírali
nebo udělali s láskou a kterým jsme obdarovanému
udělali radost.

Dokonce bych řekla, že nejlepší je takový dárek,
který by si obdarovaný sám nepořídil, nebo který
nepotřebuje → prostě něco „jenom“ pro radost.

Edison

Určitě ano. Dárek má především udělat radost.