Jsou v letadlech nějaké nouzové zásoby jídla a vody, kdyby letadlo nouzově přistálo někde mimo civilizaci?Na jak dlouho?

Nejlepší odpověď
Drap

S takovouto situací se nepočítá, zásoby jsou jen pro občerstvení během letu

Další odpovědi
Terryle

No, já shodou okolností před pár dny četla informační příručku k letadlu vyráběnému v 60. letech. Letadla, která lítala zámořské lety, měla několik záchranných člunů, ve kterých byly nouzové radiostanice, zásoby jídla a vody, kbelíky na vylévání vody atd. Nevím, na jak dlouho by to vydrželo, ale BYLY tam. A myslím, že od té doby nároky na bezpečnost a preventivní opatření ještě stouply… takže dnešní letadla, která létají přes moře, to určitě mít budou.

venkovan

Pokud se jedná o velké dopravní letadlo které přistane mimo civilizaci, tak s největší pravděpodobností cestující již žádné zásoby potřebovat nebudou. Tak velká letadla neumí dobře přistát mimo pro ně přizpůsobená letiště a pokud by přistálo bylo by zahájeno okamžité pátrání. A několik hodin hladu nikoho nezabije.
Otázka je jiná když letadlo havaruje v nepřístupném terénu a mimo civilizaci. Tam
je to o tom jak a kde a kdo přežije. Pokud vše dopadne dobře, tak nějaký kousek jídla v letadle zůstane, hodně dá příroda a pokud je alespoň voda, tak bez jídla se vydrží přežít i několik týdnů.

baghira

Neexistuje na zeměkouli místo, kde by se nedaly dopravit prakticky jakékoliv zásoby během několika hodin. Ale při nouzovém přistání někde mimo civilizaci, na poušti nebo v džungli, asi budou mít všichni jiné starosti než hodování. Jako cestující bych raději viděl záchranný tým než humanitární potravinovou pomoc :)

hanulka11

myslím, že by ani nemělo tolik hmot ,aby přistálo mimo civilizaci