hapiky

Jsou to právě nepsaná pravidla, co nás jako lidi nejvíc spojuje?

Nejlepší odpověď
annas

Těžko říct,. záleží, na tom, co máte na mysli.

Nedávno jsem zaslechla v ČRo, asi 60 % Čechů spojuje solidarita – ochota pomáhat nezištně např. při záplavách a jiných přírodních katastrofách.

Nebo se objevují rrelace, z nichž vyplývá, že lidé přispívají na nemocné a postižené děti, darují zdarma kostní dřeň či krev., nebo pomáhají zvířatům, často i při obnově kulturních památek atd. ,

Jenže bohužel takových akcí je hodně, často není jasné, zda nejde o podvod a peníze dostanou potřební. To naopak lidí rozděluje – vydělávají na neštěstí jiných.

Ale myslím si, že často lidi rozdělují třeba názory na náboženství, medicínu,, homosexuály, muže pak často na fotbal či hokej, , především však pohled na politiku, nejen současnou,. ale i minulou atd.

Další odpovědi
Kepler

Ano, ale nepojmenoval bych to nepsanými pravidly, ale nutností v čase nouze a ohrožení. Pravidla psaná i nepsaná má každý národ trošku jiná. Když žijeme v dostatku, odcizujeme se. Když nám je ouvej, pomáháme si navzájem. Stejně tak i za války sílí pocit vlastenectví. Jiné cesty není. Ale i v času dostatku mezi některými (slušnými) lidmi přetrvává alespoň ohleduplné chování a snaha pomoci.

aliendrone

Myšlenka je to zajímavá, ale jestli nás ta pravdila SPOJUJÍ, nevím, až tak daleko bych nešel. Ohledně pravidel mám poznatek, že pokud se jich držíš, tak se nikam nedostaneš. Zato prožijieš krásně pohodový, nudný život. Porušování pravidel je mnohem ZAJÍMAVĚJŠÍ, může tě vynést třeba na samotný vrchol (nebo také před popravčí četu)! Záleží na vkusu. ;) :)

zjentek

No určitě! Psaná pravidla, neboli ZDEJŠÍ KODEX to rozhodně nebyl a není! !;

Edison

Ono je to těžký. Nepsaná pravidla lidi rozdělují. Ovšem myslím, že až nepsaný průšvih lidi spojí.