Kelt

Jsou tito lidé také třeba vzdálení příbuzní?

Synovec vytvořil rodokmen a já se mohu podívat po svých předcích. Jsem dědeček, mám bratra, dvě děti, čtyři vnuky. Ještě z mládí si pamatuji svého dědečka. Rodokmen je udělán tak, že mohu zjistit něco o dědečkovi svého dědečka a o jeho dalších příbuzných. Kdybych tímto směrem pátral a našel člověka, který je jeho potomkem a dnes žije, nebo i člověka, který je potomkem starší generace, tak je to můj příbuzný? Stejně mohu pátrat v rodině manželky, jejích rodičů, atd. Nebo obecně, každý člověk má otce a matku a každý z nich měl opět své rodiče, takže směrem zpátky ke starší generaci hledáme 2 pak 4, pak 8 a další násobky dvou své příbuzné, ale pokud byli v rodině sourozenci začíná být situace trochu složitější, ale nějaký společný gen musí existovat atd. Takže jedná se stále o příbuzné? Děkuji.

Nejlepší odpověď
annas

Na netu najdete příbuznosti v rodině, takže zjistíte, návaznost a kdy jde o přímé příbuzné, kdy o vzdálené příbuzenstvo, tedy z kterého jsou kolena. .

!Označení vzdálenějších příbuzných nikdy nebylo zcela ustálené, lišilo se dobově i teritoriálně, v seznamu jsou zachycena i některá alternativní označení, nicméně upřednostněna jsou označení, užívaná dnes."

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Seznam_%C4%8Dle­n%C5%AF_rodiny

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Abecedn%C3%AD_sez­nam_%C4%8Dlen%C5%AF_ro­diny

Další odpovědi
Kepler

Ano, stále se jedná o vzdálené příbuzenstvo.

Drap

Ano, stále se bude jednat o vzdálené příbuzné.