Avatar uživatele
Molva

Jsou spaliny plynu ze sporáku nebezpečné???

V televizi nás občas děsí překročením emisních limitů v našem kraji třeba i 6ti násobně s tím, že je to zraví nebezpečná koncentrace. Nyní jsem od známého slyšel, že při vaření na plynovém sporáku bez zapnutého digestoře jsou tyto spaliny až ve stonásobném překročení! Máte někdo nějaké věrohodné informace?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4221 dny Sledovat NahlásitNejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanulka11

Tak určitě v bytě větráte, zvlášť při vaření. Takže se zplodiny nijak nehromadí a unikají ven. Tak bych strach neměla. Digestoř je jak známo moc dobrá věc, ale pokud není vyvedena ven komínkem , moc si nepomůžete.
Jistě vám odpoví někdo kompetentní -tohle je jen mé hledisko, ale je logické.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
janek66

Při správném hoření plamene a dostatečném přísunu čerstvého vzduchu nebezpečné nejsou.Ale na druhou stranu zdravé taky moc ne.Stačí mít v bytě s plynovým sporákem květiny a na jejich stavu vidíte jak jim spaliny s plynového sporáku prospívají.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud na sporáku jen vaříte obsah vzduchu v kuchyni by to mněl zvládnout musí se větrat.Pozor na karmu v malé uzavřené koupelně ta dokáže spotřebovat všechen kyslík až dojde k udušení. Mistnost kde je kotel plyn topení by mněl být odvětrán třeba dírou ve zdi ven a dole u dveří. Odtah spalin do komína se musí také občas kontrolovat

0 Nominace Nahlásit

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Zdraví