Pepa25

Jsou samozřejmě luxus, zda „zbytečný“, záleží nas úhlu pohledu: z pohledu osobních svobod samozřejmě ať si každý utrácí, za co chce; z pohledu společenské odpovědnosti a ekologie to samozřejmě moc super věc není. Tržní řešení je úhrada vzniklých externalit, tedy ať na takový let jsou také uvaleny emisní daně.

Další odpovědi
Rokio

Je to velmi drahé a hlavně neekologické.

Disraeli

  1. Když si to můžou dovolit, je to na nich, jak to utratí a kdo si chce prostě zaletět nad Zemi (pro někoho je to sen), ať si to kldině splní a dopřeje. Zážitek asi jako žádný jiný (taky jak pro koho.. individuální)
  2. Na druhoiu stranu, ale souhlasím. Je zbytečné zkoumat vesmír, hloubat o jeho „problémech“ a PRIMÁRNĚ se tím zabývat, když se dobré nezabýváme ani Zemí, lidmi a máme tu dost praktických starostí na vyřešení. K podobným věcem nabádal už Sokrates (ať se lidé zabývají hlavně praktičností, denodenními potřebami a vy/řešením primárnách starostí života. Vesmírem a různými teoriemi, ať se klidně zabývají, ale ne natolik, aby to pohltilo jejich život… kupodivu ho v tomto ze všech jeho žáků poslechl jediný).

Lety do vesmíru jsou zbytečné. Je to luxus. Ale to můžeme říct i o hudbě a dalších věcech. Pro někoho to (psychicky a jinak) zbytečné není. Ale určitě bychom se víc měli soustřčedit an naše „přízemní“ starosti (myslím doslova pozemské problémy – lidi, příroda,…).

elkon

Je to každého věc, pokud na to má. Ale kromě nebezpečného výletu, to podle mě nemá žádný širší význam. Do vesmíru se sice létá, ale jsou to jen vyhozené peníze. Nikde není srovnatelné prostředí se zeměkoulí, takže život tam je vyloučený, pokud se nechcete spoléhat na techniku. A k čemu by bylo žití v nějaké uzavřené bublině daleko od civilizace, navíc ve strachu, že technika selže a je konec.

Smack

Já mít prachy tak letím ihned.

alik360

Soukromé lety ???? Jo asi jo a jak tě tam vůbec můžou pustit

anonym

„Vyřešme prvně naše problémy tady na Zemi, než budeme zkoumat vesmír.“ Na to znám dokonalou odpověď:

„Vyřešme prvně naše jeskynní problémy tady – mokro, v jedné kóji už máme vodu po krk, velké potomstvo netopýrů, přemnožily se tu krysy, … Nyní opravdu nemůžeme jít ven a stavět domy!“

Tedy pokud lidé Zemi alespoň z části opustí – není i to řešením globálních zemských problémů? S tím souvisí – chceme teraformovat cizí planety, ale co takhle naučit se změnit zemské podmínky … Do určité míry platí, že je trochu nesmyslné a předčasné hodnotit budoucí problémy planety současnými měřítky. Lze se částečně spoléhat, že lidstvo postoupí dopředu a co se zdálo nemožné (za 2 hodiny přecestovat kontinenty), může být zanedlouho možné. Stejně tak lze argumentovat, že nemůžeme čekat na vynález nafukovacího kruhu, když se topíme. Myslím, že lze učinit jednoduchá a snadná opatření, kterým přispějeme k řešení problémů (recyklace, samostatné domácnosti, …) → ale nevěřím, že je nutné zahodit veškeré vymoženosti a vrátit se do pravěku. Extremismus je špatný ať jakýkoli. A kolik současných technologií vychází z poznatků studování vesmíru, to ani tady (dle obsahu reakcí nejen v tomto vláknu) opravdu nikdo pořádně netuší.

anonym

„Vyřešme prvně naše problémy tady na Zemi, než budeme zkoumat vesmír.“ Na to znám dokonalou odpověď:

„Vyřešme prvně naše jeskynní problémy tady – mokro, v jedné kóji už máme vodu po krk, velké potomstvo netopýrů, přemnožily se tu krysy, … Nyní opravdu nemůžeme jít ven a stavět domy!“

Tedy pokud lidé Zemi alespoň z části opustí – není i to řešením globálních zemských problémů? S tím souvisí – chceme teraformovat cizí planety, ale co takhle naučit se změnit zemské podmínky … Do určité míry platí, že je trochu nesmyslné a předčasné hodnotit budoucí problémy planety současnými měřítky. Lze se částečně spoléhat, že lidstvo postoupí dopředu a co se zdálo nemožné (za 2 hodiny přecestovat kontinenty), může být zanedlouho možné. Stejně tak lze argumentovat, že nemůžeme čekat na vynález nafukovacího kruhu, když se topíme. Myslím, že lze učinit jednoduchá a snadná opatření, kterým přispějeme k řešení problémů (recyklace, samostatné domácnosti, …) → ale nevěřím, že je nutné zahodit veškeré vymoženosti a vrátit se do pravěku. Extremismus je špatný ať jakýkoli. A kolik současných technologií vychází z poznatků studování vesmíru, to ani tady (dle obsahu reakcí nejen v tomto vláknu) opravdu nikdo pořádně netuší.