ananas9

Jsou si dvojčata povahově podobná?

Nejlepší odpověď
anonym

Některé ano,některé ne
http://www.dvoj­cata.org/node/688181

Další odpovědi
marci1

Spíše ta jednovaječná.
" Povahou si bývají dvojčata velmi blízká, zejména jednovaječná. Ale nemusí to být pravidlo. Záleží především na výchově. Psychologové varují, že pokud rodiče dvojčata od malička stejně oblékají a chovají se k nim jako k rozpůleným lidem, zbytečně potlačují jejich osobnost. Je rozumnější nabádat k samostatnosti, aby si každé žilo vlastní život, drželo se vlastních zájmů a měli své kamarády, nemusí mít společné.

Jednovaječná dvojčata mají stejné geny, tedy mívají i podobné povahy a vlastnosti. Proto podobně reagují na stres, mají stejné zájmy a danosti. Při výběru školy a budoucnosti často zcela neúmyslně dospějí ke stejnému výběru. Ale to je právě to důležité: je třeba je nechat přijít na to vlastním rozumem, ne je dávat spolu všude automaticky jen proto, že jsou dvojčata." 🙂

Více na: http://www.na­seinfo.cz/rodi­na/jaka-jsou-tajemstvi-dvojcat#ixzz3PAh­P6ozp

briketka10

Mám ségru dvojče a povahově jsme každá jiná
sice podobné rysy máme, ale já jsem byla vždy
o něco tišší a ona ne.
Já miluju hudbu, filmy, kočky..
Jsem víc bláznivější, ale o to víc uzavřenější typ.
Ona je víc průbojnější a zase miluje pejsky a
historii, a podobné umění, jelikož chodí do práce
nemá moc času ve volném čase malovala, jako
já, ale už nemalujeme.
Na spoustu věcí máme jiný názor, ale musíme
se každý den vidět, nebo si aspoň zavolat, jinak
by to nebylo ono, je štěstí, že bydlíme blízko sebe.
Někdy se pohádáme, jako každý a třeba spolu dva
dny nemluvíme, ale brzo se usmíříme dlouho nám
to trucování nevydrží 🙂

Domi Mašinka

Většinou ANO