Kazatel

Jsou pokusy na zvířatech, které jim způsobují utrpení a následně i smrt, etické?

Případně co je a co již není tzv. za hranou a kdo a jakým právem, o této hranici rozhoduje?

Nejlepší odpověď
dubraro

Na to nelze jednoznačně odpovědět. Na zvířatech se provádějí nejrůznější pokusy, od zbytných, například testování kosmetiky, až po takové, které mohou přispět k záchraně životů. Myslím, že dnes jsou již velmi přísné předpisy na to, jaké pokusy lze na zvířatech (legálně) provádět.

Další odpovědi
elkon

Jestli víš jak testovat, tak to zveřejni. Nebo se přihlaš sám.