Kepler

Mohlo by jít o skrytou reklamu ve formě placeného reklamního článku (PR), nebo product placement (PP). Čtenář si je se zájmem přečte, aniž by tušil, že jde o reklamu. Uvedený článek z odkazu ale za reklamu nepovažuji, protože není uvedena firma, ani značka výrobku. Je to jen příběh podnikatelů, kteří našli díru na trhu.

Další odpovědi
ivzez

Ano, podle mne je to „skrytá“ reklama.
Článek obsahující plná jména podnikatelů a název jejich firmy podle mne není běžný informativní článek.

Zadám-li spojení „Jan a Jaroslav Váchovi“ Googlu, vyjede mi jako první odkaz článek na Novinkách
a hned jako druhý odkaz vyjede jejich firma.

nyjono

Jasně, že reklama.
Keplere, to jsi název přehlédl?

Kepler

nyjono: jaký název? Pokud by to byla reklama, byla by pod článkem poznámka, že jde o PP nebo PR. Nic takového nevidím. Když někdo vychvaluje účinky česneku, jde taky o reklamu?