hudbicka

Jsou někde uchovány dabingy Universal Channel?

Zdravím, nevíte někdo náhodou jestli se i po ukončení vysílání v ČR zachovaly dabingy Universal Channel (samozřejmě kromě lidí, kteří si to nahráli)? Universal Channel si totiž k většině filmů dělal své vlastní české dabingy. Nebo je po ukončení smazal a už je nikdy nebude žádná televize vysílat?
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
led

Každá mediálna spoločnosť má svoj archív, z ktorého čerpá, alebo dáva k dispozícii iným mediálnym spoločnostiam, záujemcom a verejnosti, buď za úplatu (peniaze) alebo bezplatne. Časť z archívu je prístupná verejnosti. Čo konkrétne je na rozhodnutí vlastníkov práv.
Problém zverejňovania archívu závisí aj na autorských právach, medzi iným napríklad aj počet vysielaní, právo/zákaz verejne sprístupniť záznam za úplatu alebo bezplatne a podobne. Týka sa to aj dabingov.
Ak spoločnosť po vyčerpaní zakúpených práv, chce opätovne zverejniť – vysielať daný titul musí si právo na zverejnenie/vy­sielanie dokúpiť.