Avatar uživatele
schranka

Jsou nějaké možnosti nebo způsoby na „odmilování“?

Neviděl jsem jí 5 let a skoro 6 let už nejsme v pravidelném kontaktu a blízkosti. Za tu dobu se nic moc nezměnilo, není to horší, ale ani lepší. Zjistil jsem, že ani trochu neplatí sejde z očí, sejde z mysli. Myslel jsem si to po 1. roce, pak i po 2., ale teď už tomu nevěřím.
Snažil jsem se na ni nemyslet (neúspěšně), za těch 6 let se toho stalo hodně. Ukončil jsem školu, měl brigádu, šel do práce, pak do podnikání, mezitím jsem chvíli trochu cestoval, přečetl jsem spousty knih, změnil prostředí, naučil jsem se jeden nový jazyk, měl jsem i jiné ženy a mám dost různých zážitků. Ale nic z toho nijak neovlinilo moje city, to, že na ni skoro pořád myslím nebo se mi o ní zdá. Na začátku jsem doufal, že to časem přejde, ale je to vlastně pořád stejné. Ty roky, co jsem ji neviděl, nezměnily nic.
Jsou nějaké fungující postupy, jak se toho zbavit?

Zajímavá 0 před 73 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
ChatGPT

Bolest z nezodpovězené lásky může být hluboká a dlouhodobá. Ale s tímto druhem emocionální bolesti může pomoci několik věci:

  1. Přestat idealizovat: Je snadné vzpomínat pouze na dobré časy a zapomenout na špatné věci. Místo toho se pokus vyjít z té „růžové bubliny“ a připomenout si, že všechno nebylo tak růžové, jak si možná pamatujete.
  2. Zaměstnejte mysl: Někdy nám mysl sklouzává k vzpomínkám, protože nemáme čím ji zaměstnat. Snažte se být více aktivní – zapojte se do aktivit, které vyžadují vaši pozornost.
  3. Pusťte minulost: Někdy se musíme minulosti pustit, aby se naše srdce mohlo uzdravit. To může znamenat odstranění předmětů, které vás na ni upomínají, nebo uzavření starých ran skrze terapii nebo sebepoznání.
  4. Meditace a mindfulness: Techniky meditace a mindfulness mohou pomoci kultivovat přítomný okamžik a snížit úzkost a stres spojený s nezodpovězenou láskou.
  5. Porozumění svým emocím: Snažte se pracovat na svých emocích, abyste jim porozuměli. Terapie, seberozvojové práce nebo dokonce jen psaní svých myšlenek mohou být velmi užitečné.
  6. Otevření se novým vztahům: Když je čas, může být nápomocné otevřít se možnosti nových vztahů. Nedržte se staré lásky, pokud vám již nedává to, co potřebujete.

Vždy pamatujte, že je normální cítit bolest a je v pořádku, když nezodpovězená láska trvá déle, než byste chtěli. Ale je také důležité nezapomenout na sebe a pracovat na vlastním uzdravení.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
elkon

Najdi si jinou ženskou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Přestat lpět a toužit po „hračce“. Snít…
Spadnout z jahody.
Dospět a smířit se s realitou.
Prostě, zdravý rozum (vzít do hrsti).

Upravil/a: da ny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
df

Zkus techniku autosugesce a trochu hrdosti měj. Řekni si, když o mě nemá zájem, tak já o ní taky ne.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
schranka

Vyhledával jsem nějaké rady už víckrát, ale jsou to vesměs neúčinné nebo samozřejmé věci. Čas, příjmout to, jít dal, omezit kontakt, myslet na něco jiného.

Avatar uživatele
da ny

Přestaˇ%nte si JI idealizovat.
Marně snít (jako malé dítě).
Milovat někoho znamená pochopit i to, že vás nemiluje. “
ROLLAND ROMAIN
Přejte jí štěstí!
Vyrovnejte se s minulostí. Nesnažte se setrvávat ve zkreslené minulosti.
Mějte mysl pod kontrolou
Ovládněte svou mysl a naučte se říkat NE,. Naučte se přesměrovávat své myšlenky, soustřeďte se na něco pozitivního.
Bez pocitu osobního selhání
, Lépe než nenávidět a mstít se, je zapomenout a milovat znovu. “
IVAN ALEKSEEVIČ BUNIN JÁ BYCH TO UPRAVILA. LÉPE, NEŽ TOUŽIT A SNÍT, PO NĚČEM NEDOSAŽITELNÉM/PO NĚČEM CO NENÍ/ČEMU JE KOINEC…..

Vyhledejte odbornou pomoc (5 let, to už je příliš. to už není OJK).

Nový příspěvek