poter

Jsou mé děti nevlastní sourozenci?

Mám dceru z prvního manželství a dvojčata z druhého manželství.Měla jsem za to,že jsou to normální sourozenci,ale můj současný manžel tvrdí,že jsou si navzájem nevlastní-tedy ta prvorozená dcera je nevlastní vůči dvojčatům.Je to skutečně tak?

Nejlepší odpověď
ivzez

Dobrý den, Poter, pravdu máte Vy, uživatel Bolák a Wikipedie.

Vlastní sourozenci jsou ti, kdo mají společného alespoň jednoho rodiče.
Vlastní sourozence pak lze ještě rozdělit na
→ plnorodé (mají společné oba rodiče) a
→ polorodé (mají společného jenom jednoho rodiče)

O nevlastní sourozence by šlo v případě,
kdyby i Váš současný manžel měl díte z prvního manželství.
Pak by Vaše dcera a jeho dítě by byli nevlastní sourozenci.

Abych to ještě trošku zkomplikovala: Manželovo dítě z prvního manželství by stejně
jako Vaše dcera z prvního manželství bylo vlastním sourozencem Vašich dvojčat.

___

Váš manžel, Drap a Led se mýlí.

Další odpovědi
bolak

https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Sourozenec#Ty­py_sourozenc.C5­.AF

Pokud má pravdu Wikipedie, tak nevlastní sourozeneci by byly tvoje děti z prvního manželství s dětmi tvého partnera z jeho předchozího manželství, typickým příkladem jsou Lambertovi a Fosterovi > http://www.me­dia4.hw-static.com/me­dia/2016/09/ab­c_stepbystep_091916_1­275x850-1275x850.jpg

Je ale možné, že se Wikipedie plete, a pak má pravdu Drap a tvůj milenec.

Dochy

Nevlastní sourozenci nemají společného ani jednoho rodiče. (biologicky)

Drap

Ano, tvůk partner má pravdu. Mají rozdílného otce

led

Biologicky sú to nevlastní súrodenci, ale pozor, v mnohých zákonoch sa tento vzťah nerozlišuje a sú voči sebe súrodenci.