blankas

nevlastní sourozenec

Dobrý den, nedávno jsem se z rozvodových papírů mého táty dozvěděla, že měl v prvním manželství dceru(táta ale neví o tom, že jsem se to dozvěděla). Ráda bych ji kontaktovala, ale bojím se, že by to mohlo narušit rodinné vztahy. Nevím jestli mám říct tátovi, že to vím a nebo ji kontaktovat sama. Poradíte mi prosím? Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
www

Nejlíp, podle mne, řekni o tom otci. A připrav se na otázku jak došlas k těm papírům 😉
Z hlediska možného vývoje vztahů to bude lepší, než tajně kontaktovat příbuzného.
Úvaha

Další odpovědi
hanulka11

Tak nevidím na tom nic špatného, ovšem sedla bych si s otcem a promluvila si o tom, třeba ho k tomu vedly nějaké nevyjasněné důvody, že to nevíš. Jistě by ti v tom setkání nebránil.

slad08

Já bych to spíš probral s tátou. Bude to tak lepší.
Ale možná, že zase nechtěl, aby si věděla, že máš nevlastní sestru.
Je to jen na tobě.