Vitek04

Jsou lysohlávky škodlivé?

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli jsou (drogy) lysohlávky tolik škodlivé nebo ne. A taky jsem se chtěl zeptat jaký je nejbezpečnější způsob/frekven­ce/dávka užívání. Děkuji, to je vše.

Nejlepší odpověď
annas

Nejsou, vysvětlím proč

Několik otázek v archiuv vám poskytne odpvoěď.

https://www.od­povedi.cz/sear­ch?q=lysohl%C3%A1vky
--

Anketa je špatně sestavená, chybí jiní možnost, protože odpověd není jednoznačná.

Takže klikám na jednu z možností. jak plyne z textu, jsou to drogy, takže je jasné, že škodí zdraví, i když jsou nejméně nebezpečné , jsou na úrovni marihuany. Jenže mění vnímání, tudiž jsou nebezpečné jinak.

"Lysohlávky v Evropě

Lysohlávky jsou houby blízce příbuzné límcovkám (Stropharia).

Mají purpurově hnědý výtrusný prach a jejich lupeny jsou obvykle tmavě hnědě zbarvené.

Charakteristickou vlastností halucinogenních druhů (ne všechny lysohlávky totiž obsahují psilocybin a psilocin) je modrání nebo zelenání plodnic – buď spontánně, anebo při poškození.

Zdaleka ovšem neplatí, že každá podobně barevně reagující houba je halucinogenní, jak jistě vědí např. znalci jedlých modrajících hřibů kováře a koloděje.

Experimentátoři lysohlávky konzumují buď čerstvé, nebo je suší či nakládají do medu. Plodnice mají dosti nepříjemnou chuť, a tak bývají konzumovány s menší porcí nějakého jídla nebo jsou připravovány výluhy (čaj). Nástup účinku závisí na mnoha faktorech, mezi nimiž hraje podstatnou roli způsob užití. Rapidní účinek přichází po konzumaci houbového prášku nalačno, naopak konzumace s jídlem nástup zpomaluje.

Stav po požití lysohlávek nebo jiných halucinogenů se obvykle označuje jako změna vědomí. Pokud byste si o tom chtěli udělat hlubší představu, lze doporučit umělecky i dokumentačně velmi hodnotný esej Brány vnímání od známého spisovatele a experimentátora s halucinogeny Aldouse Huxleyho. Obecně lysohlávky vyvolávají euforii, úsměvnou duševní pohodu, fascinaci detaily, hluboké vnitřní prožitky a barevné vize. Maximum účinků se objevuje asi po dvou hodinách, konec nastupuje náhle asi 6 hodin po aplikaci. atd."

https://www.i­receptar.cz/va­reni-a-recepty/tajemne-lysohlavky-halucinogeny-nasich-lesu-a-strani.html

https://www.i­receptar.cz/zdra­vi/s-mykologem-o-otravach-jedovatych-a-halucinogennich-houbach-bez-predsudku.html

Další odpovědi
Midas

Relativně bezpečné jsou

Jsou to halucinogeny, entheogen, neobsahující toxické látky. Rohzhodně to není takové jako mochomůrka červená a jiné, na kterou se ptáš. Ty jedovaté jsou, některé míň, některé víc, ale pořád jsou toxické.
Ale je možné si je i splést s jinými (skutečně jedovatými) hřiby.

Ale tu druhou variantu v anktetě si asi myslel „JSOU, vysvětlím proč,“ nebo ne?
Zabrouzdej i na ayahuascu – nápoj, který „rozšiřuje vědomí,“ což dělá většina entheogenů..

Vitek04

To je pěkné, stejně jsem nedostal ale odpověd zda jsou nebezpečné a jak minimalizovat riziko a jak je často a bezpečné požívat.

annas

Měl jste si přečíst článek až do konce, dověděl byste se i informace o můchomůrce, nemusel jste vkládat novou otázku.

Poku nepoznáte z textu, čím jsou škodlivé, za to nemůžu. Kromě toho vám přece nebudu doporučovat dávkování, když jde o drogu.

Pokud se domhníváte, že droga není nebezpečná, jeto vaše věc ..

Zřejmě jste anil nerozklikl odkazy, které jsem vložila.