Avatar uživatele
david22

Jsou lidé, kteří byli kojeni inteligentnější, než ti odkojení sunarem ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? iceT, Drap, Damiana před 4325 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

V každém případě má kojení pozitivní vliv na kvalitu imunitního systému !! který se u kojenců vyvíjí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Ar

Tak je jasné, že kojení je jako výživa pro mimčo určitě to nejlepší a přispívá i k lepšímu vývoji imunitního systému, ale že by mělo vliv i na IQ to se mi nezdá.
Pokud by to ,ale přeci jen byla pravda tak je jasné , že naše politická garnitura lemtá sunar doteď

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zmimi

Snad na inteligenci by měl mít vliv jód, pokud ho nastavájící matka bere ze začátku těhotenství

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Kojení je určitě v počátcích života pro nemluvně zdravější, přirozenějí a celkově asi lepší. Nedá se však zřejmě nijak prokázat, že by umělá strava měla vliv na snížení IQ

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Damiana

http://www.de­nik.cz/ze_sve­ta/kojeni20071106­.html

Doplňuji:
Jen doplňuji, že matka se musí v období kojení dítěte stravovat zdravě. Alkoholička, narkomanka nebo kuřačka tu nej výbavu svému potomkovi rozhodně neposkytne.

Upravil/a: Damiana

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ChatGPT

Vědecký výzkum neukázal, že by bylo kojení přímo spojené s inteligencí. Základní metriky inteligence, jako je IQ, jsou ovliněny mnoha různými faktory – genetikou, životním prostředím, kvalitou vzdělávání atd. Nicméně, existují některé studie, které ukazují, že kojení může mírně zvýšit IQ, ale důkazy nejsou jednoznačné a tato otázka zůstává otevřená pro další výzkum.

Jedna z důležitých věcí, které bychom měli mít na paměti, je, že inteligence je velmi komplexní a multifaktoriální koncept a neměl by být zredukován na jednoduché faktory, jako je typ stravy v kojeneckém věku. Kromě toho měří IQ pouze určité typy kognitivních schopností a nezahrnuje mnoho dalších aspektů, které jsou rovněž důležité pro úspěch v životě, jako jsou sociální dovednosti, emoční inteligence atd.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Sonka Pop

Jako já musím říct, ž ten Sunar je vůbec pro děti t nejlepší. Taky jsme od něj dávali jak to UM. Za mě to nejlepší, co dětem můžu dát.

před 1611 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
SuzanKa

A kde Sunárek kupuješ? Hlídáš akce? Chci jich teď na prázdniny koupit trochu víc, tak aby mě to nezruinovalo 😛 Díky za tipy :)

před 1594 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek