JarkaHor

Jsou lepší jednorázové nebo látkové plínky ?

Odpovědi
Dochy

Jak na co. Látkové se zpravidla dají označit za ekologičtější, ortopedi za ně rozhodně budou horovat, obvykle nezpůsobují alergické reakce a opruzeniny (pro fajnové kůžičky ideálně místo pracího prášku mýdlový sliz, ale jsou i mýdlové prášky), bývají levnější na použití.
Nevýhody: Nemají takovou „životnost“, obtížnější použití „v terénu“.
U jednorázových je třeba si najít svou vyhovující značku. U nás ty „notoricky známé“ z reklam propadly, kupovali jsme tu šmoulovou řadu z Alberta. Ale měli jsme je jen jako doplněk k látkovým a pak když už nám kluk vyrostl tak, že se víceméně do plenky ani zabalit nedal. (Obřík už od narození)

Kepler

Já nevím, zatím je ještě nepotřebuju.

nyjono

Podle toho, co doma preferujete.
Pohodlí, peníze, ekologii.
To jsou základní kritéria.
Osobně preferuji látkové, občas třeba prostřídat jednorázovými na výlet nebo cestu, návštěvu apod.

elkon

My jsme vychovali děti na látkových plenách a jsou v pohodě. Dá to sice více práce, kterou si dnešní mladí ani nedokážou představit. Automatická pračka ale dost pomohla. Úspora je ale značná, když si představíte cenu dnešních jednorázových plen. Horší to měly naše mámy, které pleny musely vyvařovat, protože automatické pračky neexistovaly.

Schluker

S ohledem na jednoduchost pouziti za vsech okolnosti preferuju jednorazovky. V tom, kolik stoji dite se to celkem ztrati. Ekologii neresim.

majki636

Taky jsem za jednorázovky. Navíc se dají koupit takto v economy balení https://www.lev­nepleny.cz/det­ske-pleny-nappy-economy-maxi-7-18-kg-60-ks/

IvkaH

Jestli si chystáš věci do porodnice, tak doporučuju tady ten porodnický balíček, kde máš všechno potřebné včetně plínek https://www.le­karna.cz/happy-porodnicky-balicek-vel.-m-l-taska/?gclid=Cj­wKCAjwrqqSBhBbE­iwAlQeqGkoR0cnhE5Sp­54VjQCtTFzlGhys5d0Y6zptb­3jACz1nbzx7Pduh­jDBoC7DYQAvD_BwE

Kajolka

Z eko hlediska určitě ty látkové, ale prostě já si to v dnešní době nedovedu představit, takže kupujeme plenky jednorázové… Ale to je jako můj názor, no.