Avatar uživatele
Kelt

Jsou filmové festivaly a soutěže objektivní ze statistického hlediska?

Každoročně bývají filmové festivaly, soutěže a všude jsou vítězové. Například Oskar, Festival v Karlových Varech a jiné. Například Oskar je snad největší ocenění podle mne. Nevítězí v těchto soutěžích domácí účastník častěji. Porota je americká, v Cannes je zase francouzská porota. Nedíval jsem se nikde, ale podle mne dostávají Oskara většinou Američané a tak bych mohl pokračovat. Není to samozřejmě 100%, ale určitě je to více než polovina. Není to zvláštní? Děkuji.

Zajímavá 0 před 1663 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
zjentek

Já bych jim napálil diskriminační pokuty, to je jasný jak facka, „neboť nebyl shledán zákonný důvod, který by ospravedlňoval dané jednání.“ (;(;(;

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
ivzez

Co míníte „objektivitou ze statistického hlediska“?
Objektivita podle mne existuje tam, kde rozhoduje porota.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Mc Merkurion

… objektivní ??? ne, a oskar už tuplem, tam jsou dány tabulkově co musí vyhrát: černoch, imigrant, lesba atd … jo, amerika je země spravedlivá …

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Dochy

Rozhodují lidé, zapomeň na 100% objektivitu. Jsou odkojeni evropskou kulturou, kterou si trochu posunuli svým směrem. Některé filmy z jiných kultur nikdo z nás nedokáže pochopit. Stejně tak se nedá očekávat že některá díla závislá na našich lokálních reáliích (třeba Báječná léta pod psa, Inženýrská odysea) vůbec někdo v US pochopí…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek