Kelt

Jsou filmové festivaly a soutěže objektivní ze statistického hlediska?

Každoročně bývají filmové festivaly, soutěže a všude jsou vítězové. Například Oskar, Festival v Karlových Varech a jiné. Například Oskar je snad největší ocenění podle mne. Nevítězí v těchto soutěžích domácí účastník častěji. Porota je americká, v Cannes je zase francouzská porota. Nedíval jsem se nikde, ale podle mne dostávají Oskara většinou Američané a tak bych mohl pokračovat. Není to samozřejmě 100%, ale určitě je to více než polovina. Není to zvláštní? Děkuji.

Odpovědi
zjentek

Já bych jim napálil diskriminační pokuty, to je jasný jak facka, „neboť nebyl shledán zákonný důvod, který by ospravedlňoval dané jednání.“ (;(;(;

ivzez

Co míníte „objektivitou ze statistického hlediska“?
Objektivita podle mne existuje tam, kde rozhoduje porota.

Mc Merkurion

… objektivní ??? ne, a oskar už tuplem, tam jsou dány tabulkově co musí vyhrát: černoch, imigrant, lesba atd … jo, amerika je země spravedlivá …

Dochy

Rozhodují lidé, zapomeň na 100% objektivitu. Jsou odkojeni evropskou kulturou, kterou si trochu posunuli svým směrem. Některé filmy z jiných kultur nikdo z nás nedokáže pochopit. Stejně tak se nedá očekávat že některá díla závislá na našich lokálních reáliích (třeba Báječná léta pod psa, Inženýrská odysea) vůbec někdo v US pochopí…